Duszpasterstwo Środowisk Twórczych w Łodzi ma 30 lat – wywiad z ks. prał. Waldemarem Sondką

Dokładnie 30 lat temu z inicjatywy ówczesnego arcybiskupa łódzkiego Władysława Ziółka powołano do istnienia Duszpasterstwo Środowisk Twórczych Archidiecezji Łódzkiej, które za swoją siedzibę otrzymało kościół rektoralny pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Łodzi przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 22. Rektorem nowopowstałego duszpasterstwa został mianowany ksiądz prałat Waldemar Sondka założyciel Teatru LOGOS.

O tym, czym jest i jak działa Duszpasterstwo Artystów i Twórców Kultury w Łodzi, kto do niego należy, jakie inicjatywy powstały podczas tych 30 lat oraz jak ocenia ten czas z perspektywy 30 lat duchowy ojciec Duszpasterstwa opowiada w wywiadzie udzielonym portalowi Archidiecezji Łódzkiej ks. prał. Waldemar Sondka.

Obchody jubileuszowe 30-lecia Duszpasterstwa Środowisk Twórczych w Łodzi odbędą się w kościele rektoralnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Łodzi w sobotę 14 października br. o godz. 17:00, gdzie Mszy świętej dziękczynnej będzie przewodniczyć Grzegorz kardynał Ryś – metropolita Łódzki. Natomiast o godz. 20:00 na deskach Teatru Nowego w Łodzi odbędzie się premiera przedstawienia „Rozmowy z diabłem. Wielkie kazanie księdza Bernarda” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego przygotowana przez zespół Teatru LOGOS.