Kardynał w Łodzi – przygotowanie do Konsystorza

W sobotę 30 września br. w Bazylice św. Piotra w Watykanie odbędzie się konsystorz, podczas którego Ojciec Święty Franciszek wręczy birety i pierścienie kardynalskie nowym kardynałom wśród których jest jeden Polak – metropolita łódzki -  arcybiskup Grzegorz Ryś.

Przygotowując się do tego wydarzenia od jutra – tj. od soboty 23 września - przez kolejne dni na stronie Archidiecezji Łódzkiej i w diecezjalnych mediach społecznościowych będą publikowane krótkie filmiki z serii „Kardynał w Łodzi” w których będziemy próbowali odpowiedzieć na pytania:  kim jest kardynał, czym się zajmuje, gdzie posługiwali i kim byli polscy kardynałowie,  jakie zadania stoją przed kardynałem, jak i dlaczego właśnie tak chodzi ubrany kardynał, oraz czym jest kolegium kardynalskie, konsystorz i kim są książęta Kościoła.