Autor: ks. Paweł Kłys/ Foto Piesza Pielgrzymka Piotrkowska
Wyświetleń: 1935
154 Piesza Pielgrzymka Piotrkowska wyruszyła na pątniczy szlak!

Poranną Mszą świętą celebrowaną w Piotrkowskiej Farze – Bazylice Mniejszej św. Jakuba Apostoła - rozpoczęła się 154. Piesza Pielgrzymka Piotrkowska na Jasną Górę.

W tym roku w pieszym pielgrzymowaniu do tronu Królowej Polski uczestniczy blisko pół tysiąca pątników, których prowadzą duchowni – duszpasterze z piotrkowskich parafii. Jak zauważa ks. Paweł Słobaszewski – Kierownik Pieszej Pielgrzymki Piotrkowskiej – w tym roku pielgrzymujemy pod hasłem – Idziemy z pośpiechem do Maryi! To hasło nawiązuje do zbliżających się wielkimi krokami Światowych Dni Młodzieży, które już na początku sierpnia odbędą się w Portugalii.

- W tym roku idę na pielgrzymkę do Matki Bożej już po raz 18., a w swoim plecaku niosę intencje nie tylko moje, ale również moich dzieci, które prosiły mnie o modlitwę – o pracę, o zdrowie i Boże łaski. – tłumaczy pątniczka Barbara Krzyżanowska.

- Ja w tym roku dziękuję Bogu przez przyczynę Mari za udaną operację. Było wiele obaw czy iść czy nie iść na operację, ale powiedziałem sobie, że jak wszystko będzie dobrze, to pójdę do Częstochowy podziękować – więc idę. – tłumaczy Ryszard Boniewski z Piotrkowa trybunalskiego.

W czasie czterech dni drogi pątnicy pokonają dystans ponad 100 kilometrów, by już w najbliższy piątek 14 lipca stanąć przed tronem Matki Boskiej Częstochowskiej. Natomiast w sobotę 15 lipca wezmą udział w porannej Mszy świętej o godz. 8:15 w Kaplicy Matki Bożej, której przewodniczył będzie bp Ireneusz Pękalski, a niedzielę 16 lipca pątnicy będą uczestniczyć w odpuście uroczystości Matki Bożej Szkaplerznej.

Piotrkowska