Ksiądz infułat Jan Sobczak o swoim kapłaństwie w 70. rocznicę Święceń Kapłańskich - wywiad

14 czerwca br. ksiądz infułat Jan Sobczak długoletni proboszcz i budowniczy kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na łódzkim osiedlu Retkinia będzie obchodził jubileusz 70- lecia swoich Święceń Kapłańskich.

Z tej okazji Ksiądz Jubilat udzielił portalowi Archidiecezji Łódzkiej obszernego wywiadu, w którym opowiada o swojej niełatwej drodze do kapłaństwa, o formacji seminaryjnej, pierwszych wikariuszowskich parafiach, studiach, założeniu i prowadzeniu Duszpasterstwa Akademickiego AD5 oraz o trudnej posłudze proboszczowskiej – kiedy w czasie PRL-u przyszło mu (roz)budować kościół na Rekinii i starać się o nowe miejsca posługi duszpasterskiej w tej części Łodzi.

Ksiądz infułat Jan Sobczak jest aktualnie najstarszym kapłanem Archidiecezji Łódzkiej wyświęconym na kapłana 14 czerwca 1953 roku. Duchowny jest magistrem teologii ATK, kanonikiem seniorem Archikatedralnej Kapituły Łódzkiej (od 20 kwietnia 1986 roku), kapelanem Jego Świątobliwości (15 XII 1986), prałatem Jego Świątobliwości  (6 XII 1992), protonatariuszem apostolskim (5 IV 2000). Ksiądz infułat posługuje duszpastersko jako proboszcz senior w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego na Retkinii.