Bp Pękalski: czego pragniecie? Czego pragniesz? – Kościół Stacyjny św. Alberta Chmielowskiego #13

- Czego pragniecie? Czego pragniesz? Takie pytania nurtują nieraz nasze serca. Matka synów Jakuba i Jana w drodze do Jerozolimy – tam, gdzie Jezus ma być wydany i ponieść śmierć -  przedstawia prośbę, by jej synowie zajęli poczesne miejsca w królestwie przez Niego ustanowionym. Na kartach Pisma Świętego odnotowanych jest wiele rozmaitych pragnień ludzkich. – zauważył ksiądz biskup Ireneusz Pękalski.

Łódzki biskup pomocniczy przewodniczył dzisiejszej wieczornej liturgii stacyjnej w Kościele pw. św. Alberta Chmielowskiego na osiedlu Widzew – Wschód. Wśród uczestników liturgii byli obecni parafianie, pątnicy - pielgrzymujący codziennie do Kościołów Stacyjnych oraz klerycy i wychowawcy Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater.

Łódzki pasterz – w słowach pouczenia pasterskiego – wspomniał ludzkich pragnieniach, które są zarówno przyziemne, jak i szlachetne – godne pochwały i naśladowania. Przykładem biblijnych pragnień będzie - pragnienie człowieka, który chciał spadku od swojego bliskiego. Pragnienie przymnożenia wiary - Panie naucz nas modlić się! Ale także na kartach Ewangelii znajdziemy także wiele takich zdań, które wyrażają pragnienia Jezusa w stosunku do uczniów: przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych! – cytował Słowo Boże kaznodzieja.

Ksiądz biskup pytał również -, a jakie są moje pragnienia te dotyczące spraw doczesnych, albo te, które nosimy w sercu, a które są skierowane do Bogu?  Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie wystarczy po prostu przypatrzeć się swoim modlitwom, bo one są zwierciadłem tego, czego pragnie nasze serce. – tłumaczył hierarcha.

W najbliższych dniach Wielkopostnymi Kościołami Stacyjnymi Łodzi będą:

• 04.03. - czwartek – Matki Boskiej Jasnogórskiej
  • 05.03. - piątek – św. Jana Ewangelisty