Autor: Archidiecezja Łódzka
Łódzkie Kościoły Stacyjne 2020 #8- Kościół św. Wojciecha

Parafia św. Wojciecha to kolejna świątynia na pielgrzymim szlaku po Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych. Eucharystii przewodniczył Metropolita Łódzki.

Przed Mszą Św. wierni odmówili koronkę do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem.

Słowo do wiernych skierował Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś. W swojej homilii zaznaczył, że „post, który sobie narzucamy, czyli, że mamy się trochę ograniczyć w jedzeniu i konsumpcji, w tradycji też nie był tylko p oto, aby zadać sobie cierpienie, tylko, żeby tym co człowiek oszczędzi przez post, dzielić się. Post jest związany z jałmużną. Jeśli sobie ograniczasz konsumpcję, to możesz się podzielić tym co zostało. Liczy się miłość, a nie tylko, żeby nie dopuścić się obżarstwa.”

„Modlitwa łączy się z czynieniem dobra. Modlitwa otwiera ci oczy na to co jest naprawdę ważne, co jest najważniejsze, co jest wszystkim. Modlitwa daje nam to doświadczenie i wtedy właśnie tym chcesz się podzielić. Chcesz dać to co otrzymałeś. Wszystko, co chcielibyście aby ludzie wam uczynili i wy im czyńcie, bo to jest istota prawa i Proroków. Nie dajmy się zamknąć w takim ciasnym rozumieniu przykazań, że przykazania mówią nie rób, nie rób. To nie jest poziom, który może nas zadowolić- negatywny. Istotne jest rób, czyń i daj wszystko. Wszystko, czyli daj Boga”- mówił Metropolita Łódzki.