Autor: Antoni Zalewski
Kościoły Stacyjne Łodzi 2019 – Kościół MB Jasnogórskiej #14

Kościół Matki Bożej Jasnogórskiej stał się czternastą stacją na drodze pielgrzymowania do łódzkich Kościołów Stacyjnych. Uroczystej Mszy Św. przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Władysław Ziółek.

W tym czasie w parafii wierni przeżywali renowację Misji Miłosierdzia, które odbyły się w zeszłym roku. Homilię do wiernych wygłosił ojciec Krzysztof- Jezuita. W swoich słowach zwrócił uwagę, na Eucharystię. „Sobór Watykański II mówi: w Eucharystii zawarte jest całe dobro duchowe Kościoła. To co Kościół ma najcenniejszego do zaoferowania i do dania. Rozpoznanie tego daru Bożego Miłosierdzia jest dla nas bardzo ważne. Ważne jest to rozpoznanie, abyśmy z tych źródeł Bożego Miłosierdzia, które w Eucharystii się dla nas otwierają korzystali”- mówił ojciec rekolekcjonista.

„Aby dotknąć tej rzeczywistości trzeba pamiętać, że Msza Św. jest ofiarą, bezkrwawą ofiarą Jezusa Chrystusa, która na ołtarzach jest powtarzana. Tą samą która w sposób krwawy dokonała się na Golgocie”- dodał o. Krzysztof.

Kościół MB Jasnogórskiej był ostatnią stacją w dekanacie widzewskim Archidiecezji Łódzkiej.