Niedzielna uroczystość w parafii św. Judy Tadeusza to część społecznego programu "Katyń...ocalić od zapomnienia."
Jego celem jest uczczenie pamięci bohaterów zbrodni katyńskiej, i przywrócenie ich sylwetek zbiorowej pamięci narodu przez posadzenie 21.857 Dębów Pamięci. Każdy Dąb upamiętnia konkretną osobę, która zginęła w Katyniu, Twerze lub Charkowie, według zasady: jeden dąb - to jedno nazwisko.
W uroczystość w łódzkiej parafii weźmie udział m. in. córka ppor. Jarosława Baranowskiego.
Ppor. Jarosław Baranowski urodził się 28 stycznia 1888r. w majątku Ostrówki, pow. ihumeński, ziemi mińskiej w rodzinie ziemiańskiej Ludwika herbu Ostoja i Jadwigi z Witkowskich. W 1908 r. zdał maturę, a w 1915 r. ukończył Wydział Ekonomiczny Politechniki Petersburskiej. Należał do Stowarzyszenia Studentów Polskich.
Przez dwa lata (do 1921r,) był leśniczym w majątku Gostków rodziny Skrzyńskich, następnie (1921-1922) kierował Wydziałem Stowarzyszenia Polaków z Kresów Wschodnich w Baranowiczach. Był dyrektorem prywatnego Gimnazjum im. Królowej Barbary Radziwiłłówny. Ćwiczenia oficerów rezerwy odbywał w 9 pułku saperów w Brześciu. Powołany 24 sierpnia 1939r. w ramach mobilizacji do 3 batalionu saperów wileńskich. 1 września 1939r. pożegnał się na zawsze z rodziną. Do niewoli radzieckiej dostał się prawdopodobnie w okolicach Zdołbunowa. Trafił do obozu w Kozielsku. Rodzina otrzymała stamtąd jeden list, datowany na 28.11.1939r.
Zamordowany w Lesie Katyńskim, ekshumowany z dołu śmierci do mogiły bratniej prawdopodobnie czwartej, zidentyfikowany pod nr 2209.
Do tej pory zasadzono już w całej Polsce 3.800 Dębów Pamięci, blisko 18.000 katyńskich bohaterów czeka na upamiętnienie. Więcej informacji o akcji "Katyń... ocalić od zapomnienia" można znaleźć na stronie www.parafiada.pl.