Autor: Antoni Zalewski
Ekumeniczny Wieczór Światła

Serdecznie zapraszamy na kolejny Ekumeniczny Wieczór Światła z modlitwą o pokój, który odbędzie się w czwartek dn. 13. grudnia o godz. 19.00 w kościele p.w. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi, przy pl. Wolności.

Odpowiadając na zaproszenie Braci z Taizé chcemy modlić się o pokój na świecie i w sercu każdego człowieka, pamiętając zwłaszcza o trwającej na wschodzie Ukrainy wojnie, która niestety niesie za sobą niebezpieczeństwo dalszej eskalacji.

Kontynuując wspólną modlitwę w intencji pokoju, po raz kolejny organizujemy w Łodzi Wieczór Światła Taizé, na który pragniemy zaprosić Młodych różnych Kościołów i wyznań. W sposób szczególny nasze zaproszenie kierujemy do Sióstr i Braci z Ukrainy, którzy studiując i pracując, tak licznie przebywają w naszym mieście.