Archidiecezja Łódzka
„Zrozum człowieku, jak wiele znaczysz” | AmaDeum 2018
14:50 | 07.07.2018 | Wyświetleń: 1272

Kolonie AmaDeum to turnus rehabilitacyjny gdzie opiekę nad dziećmi i młodzieżą sprawują klerycy, pomagają im też wolontariusze. Wszyscy postanowili poświęcić te dwa tygodnie ze swoich wakacji właśnie na te niezwykłe kolonie.

Jak mówią to dla nich czas prawdziwej lekcji życia. Tu uczą się miłości, empatii, walki z własnym egoizmem, akceptacji i umiejętności życia z cierpieniem.

– 10 kleryków z WSD wraz z wolontariuszami świeckim zajmuje się opieką 40 podopiecznych z różnym stopniem niepełnosprawności- mówi kleryk Michał Staniszewski.

Hasło tegorocznego spotkania to słowa św. Augustyna- „zrozum człowieku, jak wiele znaczysz.”

– Dzieci uczą nas miłości i pokory, nawet do samego siebie, a także wiele cierpliwości. Pobyt z na tym turnusie daje mi wiele radości- mówi wolontariuszka Marta Minias, która już po raz trzeci jest opiekunką na turnusie AmaDeum.

Ten czas to dla uczestników turnusu przede wszystkim wypoczynek i dobra zabawa. Bo mimo że na co dzień często towarzyszy im ból i trudności z którymi muszą się zmagać to tutaj czują się tak dobrze jak w domu.

Klerycy i wolontariusze dbają o to by dzień był dobrze zorganizowany i by nie było miejsca na nudę czy tęsknotę. Każdego dnia na dzieci poza zajęciami rehabilitacyjnymi czekają liczne atrakcje takie jak basen, dogoterapia, zabawy sportowe, hipoterapia, dyskoteki i wiele innych.

Organizacja letniego wypoczynku dla dzieci przez Caritas jest możliwa tylko dzięki wsparciu ludzi dobrej woli. Co roku udaje się zorganizować kolonie dla kilkuset podopiecznych. Informacje o tym jak można wesprzeć to dzieło można znaleźć na stronie internetowej www.caritas.lodz.pl