W 60. rocznicę święceń kapłańskich abp. Władysława - powołanie

Dnia 13 lipca 2018 roku Ksiądz Arcybiskup Senior Władysław Ziółek będzie obchodził jubileusz 60-lecia przyjęcia święceń kapłańskich. Uroczystości jubileuszowe Arcybiskupa Seniora odbędą się już za tydzień tj. w sobotę 16 czerwca br. o godz. 12:00 w łódzkiej archikatedrze.

Przez najbliższe dni na stronie Archidiecezji Łódzkiej będziemy prezentować wywiad, który przeprowadziło Biuro Prasowe AŁ z dostojnym Jubilatem.

- Dość wcześnie, bo już kończąc szkołę podstawową w Komornikach, odczuwałem takie myśli, pragnienia związane z powołaniem. – mówi abp senior Władysław Ziółek -  Bardzo lubiłem być blisko ołtarza, choć ministrantem nie byłem i podglądałem jak ksiądz odprawia nabożeństwa majowe w naszym kościele Wolborskim przed pięknym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. To wszystko na mnie oddziaływało ale… więcej na temat powołania Arcybiskupa Seniora w pierwszej części wywiadu.