Archidiecezja Łódzka
XXII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
12:20 | 08.05.2018 | Wyświetleń: 1037

18 kwietnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi odbył się etap diecezjalny XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

W konkursowych zmaganiach wzięło udział 80 uczestników z 38 Szkół Ponadgimnazjalnych z terenu archidiecezji łódzkiej. Etap diecezjalny konkursu został objęty patronatem Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego Grzegorza Rysia. Młodzież wraz z katechetami uczestniczyła w uroczystej Mszy Świętej w archikatedrze łódzkiej, którą sprawował biskup Ireneusz Pękalski.  W słowie kierowanym do młodzieży Ksiądz Biskup zaakcentował, że Biblia jest miejscem spotkania Boga z człowiekiem, do którego gorąco zachęca. Biskup Ireneusz podkreślił, że konkurs sam w sobie nie jest celem, istota tkwi w spotkaniu Żywego Boga na kartach Pisma Świętego.  Pracom komisji konkursowej przewodniczył ks. prof. Stanisław Skobel- asystent kościelny oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Łodzi.

Laureatami etapu diecezjalnego zostali:

I miejsce- Joanna Stefańczyk (I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Mazowieckim- katecheta p. Mariusz Link)

II miejsce- Paulina Kaźmierczak ( I Liceum Ogólnokształcące w Pabianicach- katecheta ks. Łukasz Nowak)

III miejsce- Beata Zarębska (VI Liceum Ogólnokształcące w Łodzi- katecheta o. Hubert Burba)

Wyróżnienia otrzymali:

Paula Maćczak (I Liceum Ogólnokształcące w Łodzi- katecheta ks. Marcin Wojtasik)

Marcin Flakiewicz (XII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi- katecheta- Beata Kiełkowska)

Jakub Kózka (Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. ks. Bosko w Łodzi- katecheta ks. Maciej Drewniak)

Wiktoria Ziąbka (Publiczne Liceum Uniwersytetu Łódzkiego- katecheta- ks. Sławomir Piotrowski)

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, pamiątkowe dyplomy oraz zaproszenia do udziału w XI Spotkaniu Młodych z Biblią, które odbędzie się w dn. 10-11.05 na Jasnej Górze. Będą oni również reprezentować naszą archidiecezję na finale konkursu w Niepokalanowie w dniach 4-5 czerwca. Gratulujemy sukcesu uczestnikom a katechetom dziękujemy za podjęcie trudu przygotowania młodzieży.