Wyświetleń: 2095
Święty czas w kościele NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia w Łodzi – Rudzie

Dziewięć dni, począwszy od Niedzieli Palmowej do Poniedziałku Wielkanocnego świątynia Matki Miłosierdzia była wypełniona przez wiernych na modlitwie. Cztery dni rekolekcji pod przewodnictwem ks. prof. Jana Wolskiego, celebracja sakramentu pokuty z udziałem kilkunastu kapłanów, Triduum Paschalne, mandatum, adoracja krzyża, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, rezurekcja na zakończenie Wigilii Paschalnej i świętowanie w pierwszy i drugi dzień Wielkanocy, to główne punkty trwania wspólnoty tego Kościoła na modlitwie, ubogacone przez lektorów inscenizacją Męki Pańskiej, śpiewem pieśni i psalmów przez liczną oazę franciszkańską. To wszystko było żywą Ewangelią proklamowaną przez posługę biskupią Arcybiskupa Seniora Władysława Ziółka. Słowo Boże, sakramenty święte: chrzest, sakrament pokuty, eucharystia i wymowny gest umycia nóg dwunastu członkom miejscowej wspólnoty podczas liturgii Wieczerzy Pańskiej, święcenie pokarmów i adoracja Najświętszego Sakramentu z dziećmi przedszkolnymi, siostrami bernardynkami i wspólnotą wiernych, to świadectwo wiary dane przez Arcybiskupa Władysława. My chcemy o tym zaświadczyć.

Uczestnicy codziennych spotkań modlitewnych przy ołtarzu Pańskim pod okiem Matki Miłosierdzia.