Archidiecezja Łódzka
Studium Muzyki Kościelnej w Starym Klasztorze
16:26 | 18.01.2018 | Wyświetleń: 678

Już w niedzielę 21 stycznia zapraszamy na kolejny koncert z cyklu „Akademia Muzyczna w Starym Klasztorze” w Łagiewnikach. Usłyszeć będzie można dzieła muzyki organowej Bacha, Buxtehudego, Schumanna, Pachelbela i innych w wykonaniu słuchaczy Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej. Koncert rozpocznie się o godzinie 15.00 w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Łodzi – Łagiewnikach przy ul. Okólnej 185. Wstęp wolny.

Studium Muzyki Kościelnej działa przy Archidiecezji Łódzkiej, a jego celem jest pielęgnowanie tradycji i pomnażanie dorobku religijnej kultury muzycznej. Doskonalący się muzycznie adepci, oprócz grania na organach mogą się szkolić także w dyrygowaniu kościelnymi zespołami muzycznymi oraz w byciu kantorami i psalmistami. Studium już od lat prężnie działa również na zewnątrz poprzez prowadzenie działalności artystycznej oraz organizację warsztatów liturgiczno-muzycznych i innych.

W programie koncertu zabrzmią dzieła organowe najznamienitszych twórców barokowych: Johanna Sebastiana Bacha, Dietricha Buxtehudego, Johanna Pachelbela i Heinricha Scheidemanna oraz utwory twórców późniejszych: Roberta Schumanna, Władysława Żeleńskiego czy też Jeanne Demessieux. Entuzjaści dawnych form będą mogli posłuchać licznych preludiów, fug, toccat, chaccon i innych utworów wykonywanych przez organistów. Koncert poprowadzi Witold Paprocki.

Wystąpią: Agnieszka Wilk, Aleksandra Faryńska, Paulina Makulska, Marta Stężała, Patryk Jadczak, Monika Żak, Monika Osmolińska, Krystian Lewandowski i Agnieszka Dobroń. Wykonawcy koncertu uczą się gry na organach pod kierunkiem Dawida Długosza oraz Małgorzaty Zając.

Więcej informacji na stronie Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.