Archidiecezja Łódzka
Pasterka w nowej świątyni parafii św. Michała Archanioła w Łodzi 
10:00 | 30.12.2017 | Wyświetleń: 1863

Blisko 1000 osób uczestniczyło w pierwszej Pasterce, sprawowanej w nowej, jeszcze surowej świątyni wzniesionej na terenie parafii p.w. św. Michała Archanioła na łódzkich Bałutach.

Po przeszło siedemnastu latach od rozpoczęcia budowy świątyni, ksiądz proboszcz Leszek Kaczor zaprosił swoich parafian, aby w noc Bożego Narodzenia, spotkać się na wspólnej Mszy świętej w murach nowej świątyni parafialnej.

– Choć stan jest surowy i wiele jeszcze inwestycji przed nami, to jednak ta wspólna Msza święta była dla mnie i moich parafian bardzo wzruszająca, a zarazem motywująca do dalszej pracy. – mówi ks. Kaczor. Parafianie, którzy przybyli do kościoła mogli zobaczyć ile udało już się zrobić, ale także ile jeszcze przed nami! – dodaje.

W przeciągu półtora roku, od kiedy ks. Kaczor został nowym proboszczem, dzięki ogromnemu zaangażowaniu parafian udało się przeprowadzić bardzo wiele kosztownych inwestycji. Został położony drewniany dach na całej świątyni i przykryty blachą, wstawiono wszystkie okna w kościele (z czego największe z nich ma 9 m. wysokości i 3 m szerokości) i budynku parafialnym, zrobiono wylewki oraz schody w prezbiterium. – Nie byłoby to możliwe, gdyby nie moi otwarci i spieszący z pomocą parafianie. – tłumaczy duszpasterz.

To była pierwsza Msza święta sprawowana w nowym kościele. Kolejne liturgie planowane są na Święta Wielkanocne (Rezurekcja), następnie Pierwsza Komunia Święta i co niedzielne liturgie w okresie letnim.

-Marzy mi się, aby na 30-lecie naszej parafii, które obchodzić będziemy 29 września 2019 roku, świętowanie odbyło się w murach wykończonego kościoła. Czy to się uda? To wie tylko Pan Bóg, ale jestem przekonany, że z Bożą pomocą i ludzką życzliwością będzie to możliwe. – dodaje proboszcz.

Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Łodzi należąca do dekanatu Łódź – Bałuty i została erygowana przez abpa Władysława Ziółka dnia 1 października 1989 roku. Od powstania parafii do dziś kult sprawowany jest w murowanej kaplicy. Fundamenty pod nowy kościół poświecone zostały w 2000 roku. Planowane zakończenie prac budowlanych ma nastąpić jesienią 2019 roku. Więcej informacji na temat parafii, można znaleźć na stronie www.michal.org.pl .