"Przyprowadziłem ze sobą kolegę"- zaproszenie na Uwielbieniową Łódź Ratunkową

Jaki jest nowy arcybiskup? Radosny, mówi poruszające kazania i konferencje, ma w sercu troskę o ubogich i… lubi zaskakiwać. Przekonaliśmy się o tym podczas ostatniej Uwielbieniowej Łodzi Ratunkowej – spotkania dla młodzieży, które odbywa się co miesiąc z kościele oo. Jezuitów przy ul. Sienkiewicza 60 w Łodzi.

Gościem specjalnym na UŁR był abp Konrad Krajewski. Wielu młodych czekało na to spotkanie, ponieważ chcą pomagać najuboższym i bezdomnym, a to osoba, która wie, jak to robić po Bożemu. Tymczasem ks. abp zrobił wszystkim niespodziankę – przyprowadził ze sobą abpa Grzegorza Rysia. Wszyscy byliśmy zaskoczeni, ale i szczęśliwi.

Obaj księża podzielili się z nami cennym nauczaniem. Ks. abp Krajewski mówił m.in. o tym, jak możemy zanosić Jezusa do innych. Natomiast ks. abp Ryś opowiadał o ważnych momentach i modlitwach w swojej posłudze, a także o tym, jak „tracić czas” z Jezusem.

Spotkanie można obejrzeć tutaj: