Archidiecezja Łódzka
„Przyprowadziłem ze sobą kolegę”- zaproszenie na Uwielbieniową Łódź Ratunkową
08:28 | 14.11.2017 | Wyświetleń: 1681

Jaki jest nowy arcybiskup? Radosny, mówi poruszające kazania i konferencje, ma w sercu troskę o ubogich i… lubi zaskakiwać. Przekonaliśmy się o tym podczas ostatniej Uwielbieniowej Łodzi Ratunkowej – spotkania dla młodzieży, które odbywa się co miesiąc z kościele oo. Jezuitów przy ul. Sienkiewicza 60 w Łodzi.

Gościem specjalnym na UŁR był abp Konrad Krajewski. Wielu młodych czekało na to spotkanie, ponieważ chcą pomagać najuboższym i bezdomnym, a to osoba, która wie, jak to robić po Bożemu. Tymczasem ks. abp zrobił wszystkim niespodziankę – przyprowadził ze sobą abpa Grzegorza Rysia. Wszyscy byliśmy zaskoczeni, ale i szczęśliwi.

Obaj księża podzielili się z nami cennym nauczaniem. Ks. abp Krajewski mówił m.in. o tym, jak możemy zanosić Jezusa do innych. Natomiast ks. abp Ryś opowiadał o ważnych momentach i modlitwach w swojej posłudze, a także o tym, jak „tracić czas” z Jezusem.

Spotkanie można obejrzeć tutaj:

Następnie młodzież wraz z zespołem Mocni w Duchu zaśpiewali pieśń „Luce”, która ma być prezentem od nich dla Papieża Franciszka.

Zapraszamy też na listopadową Uwielbieniową Łódź Ratunkową, która odbędzie się 24 listopada 2017 roku, o godz. 19:00 w kościele oo. Jezuitów na Sienkiewicza 60 w Łodzi.