Archidiecezja Łódzka
Sztafeta modlitw o powołania w parafii p.w. św. Floriana w Wadlewie
10:38 | 15.10.2017 | Wyświetleń: 791

12 października 2017 r. sztafeta modlitw o powołania, wędrująca już od ponad 10 miesięcy po Archidiecezji Łódzkiej, dotarła do parafii p.w. św. Floriana w Wadlewie.

Spotkanie rozpoczęło się od nabożeństwa różańcowego o godz. 17:30, po którym miała miejsce Msza św., której przewodniczył ks. Bartłomiej Franczak – prefekt łódzkiego seminarium, a koncelebrował ją ks. Bogusław Karbownik – proboszcz tamtejszej parafii. W czasie Eucharystii homilię wygłosił dn. Kamil Gregorczyk, który w swoim słowie podzielił się refleksją nad rolą ojca w życiu każdego człowieka, a także zwrócił uwagę na fakt, że naszym najlepszym Ojcem jest sam Bóg.

Pod koniec liturgii dwaj pozostali klerycy – Damian Juszczak i Konrad Sulmirski – podzielili się z licznie zgromadzonymi wiernymi świadectwem własnego powołania.

Na zakończenie została wykonana wspólna fotografia, rozdane zostały obrazki, seminaryjne krówki oraz egzemplarze czasopisma Ama, jak również odbyło się spotkanie z wiernymi zgromadzonymi w świątyni.
Wyrażamy wdzięczność ks. Proboszczowi za serdeczne przyjęcie i gościnność, a zgromadzonym wiernym za ich obecność i wspólną modlitwę!