Archidiecezja Łódzka
Miej miłosierdzie dla nas i świata całego! – koronka na ulicach miast świata 2017
17:00 | 28.09.2017 | Wyświetleń: 1788

Już po raz dziewiąty w godzinie miłosierdzia na placach miast i miasteczek całej Polski, a także niektórych miast świata, była odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Jest to coroczna akcja, która gromadzi na wspólnej modlitwie wielu duchownych i świeckich, dających świadectwo swojej wiary. Każdorazowo modlitwa ta odbywa się 28 września, a wiec w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny.

Na to wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, zwrócił uwagę także Ojciec Święty Franciszek, który w liście skierowanym do ks. bpa Marka Marczaka, Administratora Archidiecezji Łódzkiej, zapewnił o swojej łączności modlitewnej i pobłogosławił organizatorom, a także uczestnikom tej wspólnej modlitwy. – Ojciec Święty Franciszek wyrażając nadzieję, że wołanie o Boże miłosierdzie, będzie budziło również pragnienie szczodrego niesienia go potrzebującym, z serca udziela wszystkim swego Apostolskiego Błogosławieństwa i prosi o modlitwę w jego intencji. – czytamy w liście z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

Wśród uczestników modlitwy można było znaleźć dzieci, młodzież szkolną, siostry zakonne, kleryków, kapłanów, a także osoby starsze. Wszyscy gromadzili się, aby przyzywać miłosierdzia dla siebie i świata całego.

-Do udziału w tej modlitwie, zachęcił mnie mój ksiądz katecheta. – mówi Ignacy Dąbrowski, uczeń łódzkiej szkoły muzycznej. Przez tę modlitwę na ulicy, chcę pokazać, że Kościół jest także na zewnątrz, a nie tylko w świątyni. Chcę pokazać, że my jesteśmy żywym Kościołem i mamy żywą wiarę, oraz to, że chcemy się otwierać na innych. – dodaje tegoroczny maturzysta.

-Wiedziałam już o tej akcji od kilku lat, ale z uwagi na wykonywaną pracę, dziś brałam w niej udział po raz pierwszy. – tłumaczy Beata Bienias. To wyjątkowe wydarzenie. To jest zupełnie co innego, niż modlitwa w domu, czy indywidualna w świątyni. Kiedy modlisz się z kimś, kto jest obok, kto tak jak ty potrzebuje modlitwy, to sprawia ci wiele radości, bo nie jesteś sam. – dodaje uczestniczka modlitwy.

Pomysł akcji „Koronka do Bożego miłosierdzi na ulicach miast świata” zrodził się przed laty w Łodzi. To modlitewne wydarzenie organizowane jest spontanicznie przy pomocy plakatów, e-maili, SMS-ów, ogłoszeń w lokalnej prasie, portali społecznościowych w Internecie, a także ogłoszeń parafialnych.