Archidiecezja Łódzka
Jezus jest światłem dla świata – Bp Pękalski w Kościele Stacyjnym św. Alberta Chmielowskiego
18:43 | 16.03.2017 | Wyświetleń: 1157

O symbolice światła Chrystusa i o tym, że wszystko co dobre od Niego pochodzi mówił Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski, w Kościele Stacyjnym, którym w środę 15 marca był Kościół św. Alberta Chmielowskiego na łódzkim Widzewie.

 

Ksiądz Biskup przypomniał słowa Jezusa mówiące o symbolice światła. „Kto idzie za mną będzie miał światło życia”. „Ja jestem światłością świata.” Jezus jest światłem, które oświeca nam mroki ciemności. Przyjmując światło Chrystusa wybieramy dobro.

Jezus to światłość dla świata. Jego nauczanie jest rzucaniem światła na nasze życie. Jego słowo staje się światłem dla każdego człowieka. Każdy ochrzczony powinien być światłem dla świata, czyli świadkiem Chrystusa. Niech wasze światło świeci  przed ludźmi. Dobre uczynki względem innych są również takim światłem dla świata.

Każdy święty to ktoś kto całe życie szedł za Chrystusem, światłością świata. To ten kto swoim postępowaniem dawał światło nadziei dla innych. Tak jak św. Albert Chmielowski. Na zakończenie Ksiądz Biskup przypomniał kilka najważniejszych myśli świętego Alberta, jak choćby cytat- „jaka modlitwa tak i dzień cały”. Przywołując cytaty z świętego Alberta Ksiądz Biskup podkreślił, by były one dla zgromadzonych wiernych światłem i drogowskazem.