Archidiecezja Łódzka
Wadlew: tłum żegnał ks. Jarosława Burskiego
20:03 | 15.07.2011 | Wyświetleń: 826

Tłum mieszkańców parafii w Wadlewie, przyjaciele, współpracownicy z Radia Emaus/Plus i motocykliści żegnali 15 lipca zmarłego tragicznie ks. Jarosława Burskiego. Mszy świętej w kościele św. Floriana przewodniczył bp Adam Lepa, w asyście kilkudziesięciu księży.

Bp Lepa wspominał w słowie wstępnym, że ks. Jarosław, jako ministrant, właśnie jemu, wówczas proboszczowi par. św. Urszuli w Łodzi, powiedział, że chce wstąpić do seminarium. „Wiedziałem, że jest to najlepszy materiał na przyszłego kapłana i duszpasterza” – mówił bp Lepa.

Ks. Andrzej Ścieszko przypomniał w homilii drogę kapłańską ks. Jarosława, jego podejście do życia i innych ludzi, zainteresowania, które rozwijał w sobie i w innych, przywiązanie do liturgii, głoszenia słowa Bożego, kultu Miłosierdzia Bożego.

Swojego proboszcza pożegnali po Mszy przedstawiciele władz samorządowych, Rady Parafialnej i wadlewskiej szkoły. Słowa pożegnania i podziękowania wygłosił także koncelebrujący Eucharystię ks. Dariusz Burski, brat zmarłego.

Parafianie i przyjaciele przygotowali obrazki upamiętniające zmarłego, które były rozdawane przy wyjściu z kościoła.
Na czas liturgii plac przed kościołem zamknięty był dla ruchu samochodów. Z uwagi na dużą liczbę wiernych, stanęły tam ławki i krzesełka oraz specjalne ekrany i nagłośnienie.

Pogrzeb ks. Jarosława Burskiego rozpocznie się w sobotę o godz. 12.00 Mszą świętą w kościele w Justynowie. Po liturgii, której przewodniczyć będzie bp Ireneusz Pękalski, trumna z ciałem ks. Jarosława spocznie na miejscowym cmentarzu. Rodzina i przyjaciele apelują o niekupowanie kwiatów i przeznaczenie pieniędzy na dokończenie jednego z ostatnich dzieł ks. Burskiego – witraży w kościele w Wadlewie. Na ten sam cel przeznaczone zostały ofiary zebrane w trakcie piątkowych uroczystości.
Także w sobotę o godz. 12.00 w kościele prowadzonym przez oo. bonifratrów w Nazarecie odprawiona zostanie Msza święta w intencji ks. Jarosława Burskiego.

Czytaj informację o śmierci ks. Jarosława Burskiego

Przeczytaj wspomnienia o ks. Jarosławie Burskim