Autor:
Maturzyści modlili się na Jasnej Górze

Młodzi uczestniczyli w spotkaniu ewangelizacyjnym oraz Mszy świętej i modlitwie zawierzenia w kaplicy Matki Bożej. Przy wsparciu 65 księży, głównie swoich katechetów, prosili o pomyślny wynik egzaminów.
Pierwsze spotkanie odbyło się w sali o. Kordeckiego. Jego gościem był Dariusz Malejonek, lider Maleo Reggae Rockers. "Opowiadał o swoim życiu i wierze" - opowiadają maturzyści.

W południe uczniowie uczestniczyli we Mszy świętej. "Nasze przeżycia paschalne stają się nowym bodźcem do wyruszenia w dalszą drogę. Chrystus wzywa nas, byśmy wypłynęli na głębię, polegając na Jego słowie" - mówił abp Ziółek w homilii. Podkreślał, że dzień pielgrzymki powinien stać się dla młodzieży dniem nowego, dojrzałego i głębszego odnalezienia Chrystusa w życiu. Jasna Góra jest dobrym miejsce do zrealizowania tego planu, jednak nie można liczyć na to, że doprowadzi on do odnalezienia "magicznej formuły", rozwiązującej wszystkie problemy.
"Młodość stanowi już sama z siebie szczególne bogactwo, właściwe każdemu chłopcu i każdej dziewczynie. Bogactwo to polega m.in. na tym, że wasz wiek, jest wiekiem bardzo ważnych odkryć" - przypominał metropolita łódzki. W tym czasie każdy odkrywa świat - siebie, sens istnienia, dobro i zło. "Odkrywacie również cały świat, który was otacza, świat ludzi i świat natury. Otóż wśród tych licznych odkryć nie może zabraknąć tego jednego, o fundamentalnym znaczeniu dla każdego człowieka, chodzi o osobiste odkrycie Jezusa Chrystusa" - mówił pasterz Kościoła w Łodzi.
Zachęcał też do aktywności. "Nie możecie trwać w milczeniu i obojętności. Niech was nie zadowala nic, co nie dorównuje najwyższym ideałom. Nie wyrażajcie zgody na banalne rozrywki, przelotne mody i propozycje, które was poniżają" - prosił abp Ziółek. Podkreślał, że taka postawa może młodych uchronić przed "miernotą" i "konformizmem".

Po Eucharystii nastąpiło zawierzenie Maryi.

Pielgrzymka maturzystów z terenu archidiecezji łódzkiej odbyła się w tym roku po raz 40.