Autor:
60 ministrantów zostanie lektorami

"Celem kursu jest solidne przygotowanie ministrantów do bardzo wymagającej posługi lektora" - tłumaczy ks. Piotr May-Majewski, diecezjalny opiekun ministrantów.
Do udziału w kursie dopuszczeni zostali tylko ministranci chodzący minimum do III klasy gimnazjum. "Przyjęliśmy zasadę, że młodszych kandydatów nie przyjmujemy" - wyjaśnia ks. May-Majewski. Drugim progiem, jaki musieli przebrnąć kandydaci był sprawdzian ze znajomości treści Księgi Rodzaju. "Tak naprawdę powinni znać ją wszyscy chrześcijanie. Ale z całą pewnością jest to wiedza niezbędna w posłudze lektora" - uważa duchowny.
Zajęcia w ramach kursu odbywać sie będą od października do lutego, w soboty, w godz. 9.30-12.00 w sali par. św. Antoniego Padewskiego w Łodzi. Za każdym razem spotkanie zaczyna się od liturgii słowa, po której jest wykład dotyczący Biblii. Pierwsze spotkanie, 3 października, poświęcone było Księdze Rodzaju. "Staramy się, żeby nie był to suchy wykład, ale multimedialna prezentacja ze slajdami pokazującymi mapy, ryciny, fotografię, a także archeologię biblijną" - mówi duszpasterz ministrantów.
W kursie lektorskim bierze udział 60 ministrantów.