Autor:
Nowi kanonicy

Archikatedralna Kapituła Łódzka powiększyła się o 10 kanoników honorowych. Zostali nimi: ks. Józef Dąbrowski, ks. Bohdan Papiernik, ks. Jan Jachym, ks. Wojciech Danka, ks. Karol Andrzejczak, ks. Kazimierz Dąbrowski, ks. Sławomir Szczyrba, ks. Andrzej Perzyński, ks. Paweł Lisowski i ks. Zbigniew Tracz.
Do grona kanoników gremialnych Kapituły w Łasku dołączył ks. Ryszard Płacek. Zaś pierwszymi w historii tej kapituły kanonikami honorowymi zostali ks. Józef Komperda, ks. Wiesław Jonczyk, ks. Kazimierz Ciosek, ks. Zygmunt Czyż, ks. Marian Cymerys, ks. Jerzy Serwik, ks. Paweł Augustyniak, ks. Jerzy Kowalczyk i ks. Leszek Druch.
Wręczając akty nominacyjne abp Władysław Ziółek podkreślał, że bardzo liczy na dalszą aktywną pracę duchownych w tych obszarach, w których już teraz są obecni. Przypomniał też, że w mijającym roku Kościół w Łodzi przeżywał dwa ważne wydarzenia - rocznicę wizyty Jana Pawła II i rok biskupa Michała Klepacza.