Archidiecezja Łódzka
Droga Krzyżowa przez Las Łagiewnicki - zapowiedźnagranie wideoZapisz jako PDF
11 kwietnia 2014, godz. 15:11

Droga Krzyżowa przez Las Łagiewnicki - zapowiedź
Po raz 15. przejdzie przez Las Łagiewnicki Droga Krzyżowa. W tym roku pątnicy z całej Łodzi będą się modlić w intencji pokoju na świecie. Początek marszu - 12 kwietnia o godz. 10.00. Honorowy patronat nad Drogą objął abp Marek Jędraszewski.
"Wśród budzącej się do życia przyrody będziemy rozważać Mękę Naszego Pana Jezusa Chrystusa" - podkreśla Krzysztof Góra ze Wspólnoty Miejscowej Franciszkańskiego Zakonu Świeckich przy parafii Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi. "Osoby biorące udział w naszej drodze są zainteresowane takim wyciszeniem przed Triduum Paschalnym - z dala od miejskiego hałasu, zgiełku, pośpiechu. W ubiegłym roku modliliśmy się w trasie w intencji trzeźwości, a w tym roku będziemy prosić o pokój na całym świecie. Nie brakuje przecież miejsc, w których giną ludzie. Docierają do nas niepokojące informacje z Ukrainy i innych zakątków świata" - wyjaśnia Góra.Sama Droga Krzyżowa zaczyna się, już tradycyjnie, przy przystanku autobusowym "Radiostacja", na parkingu przy ulicy Wycieczkowej. Uczestnicy zbierają się jednak nieco wcześniej, o godz. 9.30, żeby razem wyjechać z Placu Dąbrowskiego autobusem linii 51 w stronę Łagiewnik. Późniejszy marsz leśnym duktem potrwa około dwóch godzin. "Będziemy nieśli krzyż, który przez cały Wielki Post był obiektem adoracji w naszym kościele Podwyższenia Świętego Krzyża" - tłumaczy Góra. Na zakończenie marszu, około godz. 12.00, w klasztorze oo. franciszkanów w Łagiewnikach, odprawiona zostanie msza święta dla pielgrzymów.
To już 15. Droga Krzyżowa przez Las Łagiewnicki. "Nie myślałem, że uda nam się zorganizować tę drogę aż 15 razy. Po raz pierwszy zorganizowaliśmy ją w Roku Jubileuszowym 2000. Brała w niej udział wąska grupa parafian. W następnym roku spotkała się już z dużym zainteresowaniem nie tylko wiernych z naszej parafii. Dzisiaj można powiedzieć, że Droga ma charakter diecezjalny" - podkreśla Góra.
Honorowy patronat nad tegoroczną Drogą Krzyżową objął abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki. Organizatorami Drogi są Wspólnota Miejscowa Franciszkańskiego Zakonu Świeckich przy parafii Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi, Rada Regionu Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i Rada Osiedla "Katedralna".


Łukasz Głowacki
czytano:34

polecamy www.archidiecezja.lodz.pl/ognisko