Autor: Archidiecezja Łódzka
Imieniny Księdza Biskupa Marka Marczaka

W święto św. Wojciecha - patrona Polski, w Kurii Metropolitalnej Łódzkiej kapłani, siostry zakonne i wierni świeccy zgromadzili się, by złożyć życzenia bp. Markowi oraz innym solenizantom – pracownikom Wydziałów Kurialnych świętującym swoje imieniny w miesiącu kwietniu.

O postaci świętego Wojciecha mówił w swoich życzeniach Ksiądz Kardynał Grzegorz Ryś. Na przykładzie Drzwi Gnieźnieńskich, które przedstawiają sceny z życia patrona Polski, Metropolita Łódzki mówił o podobieństwie życia św. Wojciecha z życiem Pana Jezusa. „Takie było przekonanie, że św. Wojciech w pełni naśladował życie Jezusa i tego życzymy wszystkim solenizantom, aby naśladowali Chrystusa”- powiedział Metropolita Łódzki.

W imieniu własnym i wszystkich solenizantów podziękowania złożył ks. Robert Jaśpiński, który zwrócił uwagę na to, że postacie świętych patronów zawsze przypominają nam, abyśmy upodobnili się do Chrystusa i aby to właśnie był nasz życiowy cel.

Każdego miesiąca w Kurii Metropolitalnej Łódzkiej odbywa się spotkanie imieninowe dla pracowników wszystkich wydziałów Kurii, którzy w danym miesiącu obchodzą swoje święto.