Archidiecezja Łódzka
Groby Pańskie 2013galeria zdjęćnagranie wideoZapisz jako PDF
29 marca 2013, godz. 13:02

Groby Pańskie 2013
Radio Plus i portal archidiecezji łódzkiej tworzą wirtualną galerię Grobów Pańskich. W jej tworzenie mogą zaangażować się wszyscy internauci. W galerii znajdą się fotografie miejsc przygotowanych na terenie archidiecezji łódzkiej, ale można przesyłać zdjęcia także spoza naszego regionu.
Grób Pański to miejsce wystawienia Najświętszego Sakramentu na zakończenie liturgii Wielkiego Piątku. Adoracja przy nim odbywa się do momentu rozpoczęcia Wigilii Paschalnej. W Grobie Pańskim, zgodnie z Mszałem Rzymskim, powinien znajdować się ołtarz i tabernakulum. Monstrancję należy ustawić na ołtarzu lub znajdującym się w jego pobliżu tronie.

O historii i dzisiejszym znaczeniu Grobów Pańskich mówi wykładowca liturgiki w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi, ks. Sławomir Sosnowski.Jak wziąć udział w projekcie? Wystarczy zalogować się za pośrednictwem specjalnego formularza i za jego pośrednictwem przesłać zdjęcia (w formacie jpg - minimalna wielkość 3 mp, maksymalna - 8 mp). Zalogowany autor może wstawić do systemu dowolną ilość zdjęć (np. różnych kościołów czy kaplic), ale prosimy, żeby dla jednego obiektu przesyłać maksymalnie 4 ujęcia. Z przesyłanych zdjęć na bieżąco tworzyć będziemy galerię dostępną na stronie archidiecezji łódzkiej. Osoby, które logowały się już wcześniej (np. wysyłając zdjęcia do Jesiennej Galerii Kościołów), zachowują swoje konta.


Zobacz zdjęcia: Groby Pańskie 2013

Łukasz Głowacki
czytano:56

polecamy www.wsd.lodz.pl