Archidiecezja Łódzka
Szczyrk: generał salezjanów gościł w maryjnym sanktuarium na GórceZapisz jako PDF
8 września 2011, godz. 10:24

Sanktuarium w Szczyrku na Górce odwiedził 7 września goszczący w Polsce przełożony generalny salezjanów ks. Pascual Chavez Villanueva SDB. Przedstawiciele miejscowej wspólnoty salezjańskiej, samorządowcy i młodzież witali dziewiątego następcę św. Jana Bosko góralską muzyką i słowami pozdrowienia w języku hiszpańskim.
Meksykański duchowny modlił się przed cudownym obrazem Szczyrkowskiej Wspomożycieli, Pani Beskidów. Zwracając się do zebranych, generał salezjanów podziękował współbraciom ze szczyrkowskiej wspólnoty za wielką ofiarność w posłudze pielgrzymom przybywającym do beskidzkiego sanktuarium. „Cieszę się, że w inspektorii krakowskiej jest takie miejsce jak Szczyrk, gdzie obecność maryjna jest tu szczególnie akcentowana” – mówił zakonnik.

Po modlitwie w sanktuarium generał i pozostali goście udali się do Groty Matki Bożej, gdzie po śpiewie tradycyjnej polskiej pieśni maryjnej "Zdrowaś Maryjo" zaczerpnęli wody z cudownego źródełka Matki Bożej.

Wśród towarzyszących generałowi byli m.in. ekonom generalny Zgromadzenia Salezjańskiego, Jean Paul Muller SDB; sekretarz generała, ks. Juan Jose Bartolom SDB oraz radca generalny Regionu " Europa-Północ", ks. Marek Chrzan SDB.

64-letni Pascual Chavez Villanueva SDB po raz pierwszy został wybrany na przełożonego generalnego salezjanów w 2002 r. 6 lat później po raz drugi. W zakonie, którym kieruje, pracuje prawie 16 tys. salezjanów w około 130 krajach świata. W Polsce mają cztery inspektorie. Obok franciszkanów należą do najliczniejszych zgromadzeń męskich w kraju. Na szczyrkowskiej Górce są obecni od 73 lat.


kai
czytano:44

polecamy www.wsd.lodz.pl