Zebraliśmy 40 tysięcy dla powodzian

2010-09-17 13:44:33

Prawie 40 tysięcy złotych ofiarowali uczestnicy Mszy świętej odprawionej na zakończenie Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w archidiecezji łódzkiej. Pieniądze trafią do Caritas Polska i zostaną przeznaczone na pomoc dla powodzian.

Ofiary w trakcie liturgii zbierali pracownicy i wolontariusze łódzkiej Caritas. "Zebraliśmy 39 tysięcy 87 złotych i 50 groszy oraz 50 euro i 5 dolarów" - podsumowuje Tomasz Kopytowski z Caritas. Cała suma zostanie przekazana na Caritas Polska i trafi do osób poszkodowanych w tegorocznych powodziach.
Msza święta na zakończenie nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w archidiecezji łódzkiej, odprawiona została 11 września przy ołtarzu polowym na Placu Katedralnym w Łodzi. Uroczystości z udziałem biskupów ze wszystkich diecezji polskich, przewodniczył abp Józef Kowalczyk, Prymas Polski, zaś kazanie wygłosił abp Józef Michalik, metropolita przemyski, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej w ciągu roku nawiedził wszystkie parafie archidiecezji łódzkiej. Materialnym owocem nawiedzenia są m.in. dwa "Okna życia" w Piotrkowie Trybunalskim i Łodzi, dzięki którym do dzisiaj dwójka noworodków trafiła do rodzin adopcyjnych.

ŁG