Zebraliśmy 40 tysięcy dla powodzian

2010-09-17 13:44:33

Prawie 40 tysięcy złotych ofiarowali uczestnicy Mszy świętej odprawionej na zakończenie Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w archidiecezji łódzkiej. Pieniądze trafią do Caritas Polska i zostaną przeznaczone na pomoc dla powodzian.

Abp Kowalczyk pozdrawia wiernych

2010-09-11 12:23:06

Abp Kowalczyk pozdrawia wiernych.

Abp Ziółek zawierza Matce Bożej archidiecezję

2010-09-11 12:06:30

Abp Ziółek zawierza Matce Bożej archidiecezję. "Zawsze chcemy nasz dom budować na Chrystusie i z Chrystusem, który jest skałą. Tylko wtedy nasz wspólny dom przetrwa wszelkie burze i przeciwności. Dlatego hasło nawiedzenia »Zawsze z Twoim Synem« chcemy uczynić myślą przewodnią naszego życia: osobistego, rodzinnego i społecznego. Tylko wtedy będziemy mogli w solidarnej jedności pomnażać dobro wspólne" - mówi metropolita łódzki.

W imieniu paulinów przemawia przeor Jasnej Góry

2010-09-11 12:01:30

W imieniu paulinów przemawia przeor Jasnej Góry o. Roman Majewski. "Składam serdeczne podziękowanie za czas łaski. Za otwarte drzwi wszystkich świątyń, niezliczone godziny misji i rekolekcji, dekoracje, gościnę i trud duszpasterski, godziny modlitwy" - mówi paulin. "I przepraszam, jeżeli nasza paulińska służba przy wizerunku nawiedzenia była czasami po ludzku słaba i nie była zawsze świętym uporem" - dodaje o. Majewski.

Krzyż nie może być wstydliwie chowanym przedmiotem - homilia abpa Michalika

2010-09-11 11:12:08

Historii Kościoła w Łodzi i ważnej roli krzyża poświęcił swoją homilię metropolita przemyski, abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. "Krzyż nie może być wstydliwie chowanym przedmiotem" - podkreśla hierarcha.