Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie
Kupmy podnośnik Marcinowi

Marcin Zalewski 2Marcin Zalewski ma 35 lat i choruje na dystrofię mięśniową typu Duchenne’a. Mimo swej niepełnosprawności jest pełen pogody i zdeterminowany do walki z codziennymi trudami. Zdolny, pracowity, a do tego poeta. Aby normalnie funkcjonować potrzebuje podnośnika samochodowego, który kosztuje 7 tysięcy złotych. Dzięki niemu będzie mógł wyjść z domu i normalnie się przemieszczać.

Co miesiąc modlimy się za darczyńców Caritas

msza za darczyńców 1Każdego miesiąca w kaplicy Caritas Archidiecezji Łódzkiej, przy ul. Gdańskiej 111 w Łodzi, odprawiana jest msza święta w intencji darczyńców Caritas. To dar, który składamy we wspólnocie łódzkiej Caritas za wszystkich, którzy wspierają naszą charytatywną działalność przekazując pieniądze, dary rzeczowe, ale - co równie cenne - ofiarę swojej modlitwy czy cierpienia. Najbliższa msza święta w tej intencji w poniedziałek, 8 lutego 2016 roku, o godz. 8:00. Serdecznie zapraszamy!

Dziękujemy!

jabłkaSerdecznie dziękujemy hipermarketowi Carrefour przy ul. Przybyszewskiego 176/178 w Łodzi za nieodpłatne przekazanie suszonych jabłek. Ofiarowany susz  zostanie przeznaczony na potrzeby podopiecznych, którzy na co dzień korzystają z posiłków w Kuchni Społecznej Caritas, w tym m.in.: pensjonariuszy Domów Dziennego Pobytu oraz podopiecznych naszego Punktu Pomocy Charytatywnej.

Spotkanie opłatkowe wolontariuszy Caritas 2016

opłatek_wolontariuszy_2016W sobotę, 9 stycznia 2016 roku, w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, odbyło się spotkanie opłatkowe dla wolontariuszy, którzy na co dzień podejmują posługę w Caritas. Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele Parafialnych Zespołów Caritas, opiekunowie Szkolnych Kół Caritas, wolontariusze posługujący podczas turnusów rehabilitacyjnych, kolonii dla dzieci, osoby pomagające w różnych działach Caritas, udzielające korepetycji, czy też włączające się w akcje Caritas. W świątecznym spotkaniu uczestniczyło 150 osób.

Kurs dla kandydatów na wolontariuszy hospicyjnych

kurs_hospi_2016_15 stycznia 2016 roku, o godzinie 18.00 rusza kolejna, 20. już edycja kursu dla kandydatów na wolontariuszy hospicyjnych. Kurs jest organizowany przez Zespół Domowej Opieki Hospicyjnej Caritas Archidiecezji Łódzkiej dla osób chcących pomagać nieuleczalnie chorym. Szkolenie będzie odbywało się w siedzibie Caritas, przy ul. Gdańskiej 111 we wtorki w godz. 18.00 - 20.00 oraz w trzech blokach sobotnich w godz. 8.30 - 16.00. Zajęcia szkoleniowe potrwają od stycznia do czerwca, a po nich nastąpi staż, na którym kandydaci będą mogli sprawdzić swoje nowo nabyte umiejętności w praktyce. Program kursu obejmuje wykłady, warsztaty i ćwiczenia praktyczne z podstaw pielęgnacji i opieki nad chorym, także w wymiarze psychologicznym, duchowym i socjalnym. W 19. poprzednich edycjach kursu przeszkoliliśmy już ponad 1000 osób.

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej