Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie
Podarujemy Skrzydła dla 5 uczniów

logo skrzydłaNa mocy umowy zawartej z Caritas Polska, łódzka Caritas obejmie pomocą 5 uczniów w ramach programu Skrzydła. Troje uczniów wybranych zostało do porgramu ze Szkoły Podstawowej nr 204 w Łodzi, a dwie uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi. W ramach pomocy każdy uczeń otrzyma wsparcie w wysokości 1470 zł w terminie od 1 września 2012 roku do 30 czerwca 2013 roku.

Zbiórka na kolonie letnie Caritas

W najbliższą niedzielę, 26 maja 2013 roku, we wszystkich parafiach archidiecezji łódzkiej przeprowadzona zostanie zbiórka pieniężna do puszek na kolonie letnie dla dzieci, organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.  Pracownicy i wolontariusze Caritas przeprowadzą zbiórkę i przygotują atrakcje dla dzieci w parafii Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach. Uprzejmie prosimy o hojne wsparcie.

Mediacje z łódzką Caritas

Zapraszamy wszystkie osoby pozostające w konflikcie z rodziną, mające problemy prawne, zadłużone, zagrożone eksmisją do skorzystania z bezpłatnych usług mediatora. Mediacje są nową formą mającą na celu podjęcie próby doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga – nie narzucając jednak żadnego rozwiązania – w wypracowaniu kompromisu.

PEAD 2013 – Caritas przekaże 730 ton żywności

Caritas Archidiecezji Łódzkiej od 8 lat realizuje Europejski Program PEAD „Dostarczanie Żywności dla Najuboższej Ludności Unii Europejskiej”. W kolejnym roku programu rozdysponujemy prawie 730 ton żywności o wartości 2,3 mln zł. Podopieczni Caritas otrzymają 16 artykułów żywnościowych: cukier, dżem, groszek z marchewką, herbatniki, kaszę gryczaną, klopsiki wieprzowe w sosie pomidorowym, koncentrat pomidorowy, makaron świderki, mąkę, mielonkę wieprzową, mleko, olej rzepakowy, płatki kukurydziane, ryż, ser żółty i ser topiony. Podobnie jak w ubiegłym roku łódzka Caritas obejmie pomocą żywnościową około 12 tysięcy podopiecznych.

Kolonie letnie Caritas 2013

koonie2013_1Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza dzieci na kolonie letnie pod hasłem "Czarne stopy". Organizując wypoczynek pod tym hasłem zabieramy uczestników kolonii do nietypowej wędrówki po Polsce, w której przewodnikami będą bohaterowie indiańskich opowieści.Organizując kolonie letnie pod hasłem "Czarne Stopy" chcemy zaprosić dzieci i młodzież do nietypowej wędrówki po krainie Indian – Dzikim Zachodzie. Uczestnicy będą mogli na czas trwania kolonii przenieść się w dawne czasy, wcielić się w rolę Indian, budować szałasy, wziąć do ręki łuk i spróbować upolować „bizona”, zmierzyć się w indiańskich konkurencjach. Wypoczynek letni organizowany jest dla dzieci w wieku 7 - 15 lat.

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej