Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

VI Pieszy Rajd Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas

rajd_01102015_240W dniu 1 października 2015 roku odbył się VI Pieszy Rajd Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas. Uczniowie oraz opiekunowie mieli możliwość wyboru jednej z dwóch tras: pierwsza rozpoczynała się od skrzyżowania ulic Warszawskiej i Wycieczkowej (5 km), druga natomiast miała swój początek na skrzyżowaniu ulic Strykowskiej i Inflanckiej (9 km). Metą obu tras była siedziba Klasztoru Ojców Franciszkanów w Łagiewnikach.

Po zakończeniu rajdu została odprawiona msza święta polowa. Oprawę liturgiczną zapewnił zespół z Aleksandrowa Łódzkiego. Po mszy na przybyłych wolontariuszy i nauczycieli czekał ciepły posiłek i słodkie bułki. Całość imprezy uświetnił występ grupy z Signum Polonicum, która przedstawiła dzieciom i młodzieży dawne obyczaje i sposoby prowadzenia walk husarii i rycerstwa.

Marian Domagała
Zobacz zdjęcia: VI Pieszy Rajd Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas