Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Piknik rodzinny "Caritas dla rodziny"

Piknik rodzinny W niedzielę, 14 czerwca 2015 roku w ramach Archidiecezjalnego Święta Eucharystii, na Placu Katedralnym im. Jana Pawła II, po zakończeniu Mszy Świętej polowej, łódzka Caritas zorganizowałą piknik rodzinny pod hasłem"Caritas dla rodziny". To kolejna odsłona wspólnego świętowania 25-lecia charytatywnej działalności Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Obchody Archidiecezjalnego Święta Eucharystii rozpoczęły się procesją z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi do Bazyliki Archikatedralnej. Po zakończeniu procesji na Placu Katedralnym odprawiona została Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego. Taca zebrana podczas Eucharystii przeznaczona zostanie na wsparcie budowy Domu Seniora "Pomocna Dłoń" w Kaszewicach.

Po zakończeniu Mszy Świętej polowej, uczestnicy Święta Eucharystii zjedli wspólny obiad, który przygotowali: Caritas, Centrum Służby Rodzinie, Wyższe Seminarium Duchowne i łódzcy Bonifratrzy.

Następnie rozpoczął się rodzinny piknik, który przygotowali pracownicy i wolontariusze Caritas Archidiecezji Łódzkiej pod hasłem "Caritas dla rodziny". Na uczestników pikniku czekały: dmuchana zjeżdżalnia, eurobungee, miasteczko cyrkowe, pokazy cyklistów, rodzinne gry i zabawy sportowe. Nie zabrakło również waty cukrowej i popcornu. Przy każdym stoisku z atrakcjami ustawiona była skarbonka Caritas, do której można było wrzucić datki na wsparcie charytatywnych dzieł realizowanych przez łódzką Caritas. W tym roku prosiliśmy łodzian o wsparcie wypoczynku letniego dzieci i młodzieży.

A oto filmowa relacja z pikniku:

Zachęcamy do obejrzenia relacji fotograficznej na facebookowym profilu naszej Caritas.

Tomasz Kopytowski
<- wróć