Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

VII Rajd Szkolnych Kół Caritas

rajd pabianice 2016_2We wtorek, 20 września 2016 roku, Caritas Archidiecezji Łódzkiej zorganizowała VII Rajd Szkolnych Kół Caritas dla wszystkich wolontariuszy ze szkół, wraz z opiekunami. Rajd pod hasłem: „Uczynki miłosierdzia śladami świętych”, odbył się w Pabianicach i przyjął formę gry miejskiej. W trakcie zabawy wolontariusze Szkolnych Kół Caritas przygldali się uczynkom miłosierdzia, podążając śladami świętych: św. Maksymiliana Kolbe, patrona Pabianic, św. Brata Alberta Chmielowskiego, św. Wincentego a Paulo, wykonując w "punktach kontrolnych" zadania związane z rajdem.

Wszystko zaczęło się przy parafii pw. św. Mateusza, o godz. 9:00. Grupy wychodziły cyklicznie do godz. 10:00. Meta znajdowała się przy parafii św. Maksymiliana, gdzie zaprosiliśmy wszystkich na zabawy integracyjne, wspólną mszę świętą oraz gorący posiłek. Spotkanie zakończyło się o godz. 15:00.

Z ramienia Caritas organizatorem rajdu było Biuro Wolontariatu, w przygotowanie bardzo aktywnie włączyli się opiekunowie SKC ze szkół w Pabianicach i Ksawerowie, swego wsparcia udzieliły również wybrane parafie, instytucje i urzędy pabianickie.

Na Facebookowym profilu łódzkiej Caritas znajduje się fotorelacja z rajdu - ZOBACZ!

Na zakończenie nagrodzone zostały najlepsze zespoły, które na trasie rajdu wykazały się największą wiedzą i aktywnością. A byli to:
- w kategorii szkół podstawowych:
1. Szkoła podstawowa nr 13 w Pabianicach
2. Równorzędne wyróżnienia:
Szkoła Podstawowa nr 45 w Łodzi
Szkoła Podstawowa w Ksawerowie
szkola Podstawowa nr 190 w Łodzi
- w kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych:
1. Gimnazjum nr 31 w Łodzi
2. Równorzędne wyróżnienia
Zespół Szkól Ogólnokształcących nr 1 w Łodzi
Gimnazjum nr 41 w Łodzi
Gimnazjum w Ksawerowie

Dziękujemy naszym Darczyńcom: Zakłady Mięsne Pamso i Biuro Plus Pabianice.

Instytucje współpracujące:

• Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta - fundatorzy pucharów dla zwycięskich szkół i dyplomów dla wszystkich uczestników. Z naszym rajdem powiązali Miejski Konkurs wiedzy o Bracie Albercie.
  • Grupa Wolontarystyczna Agrafka - zorganizowała jeden z punktów kontrolnych (promocja wolontariatu)
  • Zespół Szkół nr 2 w Pabianicach - uczniowie klasy mundurowej wsparli rajd organizacyjnie.

Patronat nad VII Rajdem SKC objęli:

• Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Łódzki
  • Pan Krzysztof Habura, Starosta Pabianicki