Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Poświęcenie Biura Wolontariatu Caritas

W czwartek, 14 kwietnia 2011 roku, o godz. 14.00, Ksiądz Arcybiskup Władysław Ziółek poświęcił pomieszczenia Biura Wolontariatu Caritas Archidiecezji Łódzkiej, w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej 85.
Uroczystość zwieńczyła etap remontu i wyposażenia Biura Wolontariatu, który możliwy był dzięki wsparciu instytucji, przedsiębiorstw i darczyńców indywidualnych. Spotkanie poprowadziła Danuta Sażyn, kierownik Biura Wolontariatu. Gości przybyłych na uroczystość przywitał ks. Jacek Ambroszczyk, dyrektor łódzkiej Caritas. Ks. Marcin Grzelak, zastępca dyrektora Caritas wręczył podziękowania przedstawicielom instytucji i firm, które wsparły remont Biura. W swoim słowie Ksiądz Arcybiskup Władysław Ziółek wyraził wdzięczność darczyńcom oraz zachęcił do niesienia pomocy potrzebującym mądrze, z szacunkiem i miłością miłosierną, w myśl misji Caritas. Następnie Metropolita Łódzki poświęcił pomieszczenia Biura Wolontariatu. Głos zabrali również Wiceprezydent Miasta Łodzi Marek Cieślak i Zastępca dyrektora Caritas Polska ks. Marcin Brzeziński. O początkach formacji wolontariuszy opowiedziała dr Zofia Pawlak, założycielka hospicjum domowego Caritas. Spotkanie uświetnił również koncert młodych śpiewaków – studentów Akademii Muzycznej w Łodzi. Remont i wyposażenie Biura Wolontariatu wsparli: Kuria Metropolitalna Łódzka Urząd Miasta Łodzi Virako Sp. z o.o. KDT Zakład Produkcji Drzewnej Maria i Zbigniew Klimkiewicz Firma Kupiecka Mitex Sp. z o.o. EKO-BILANS Sp. z o.o. Delia Cosmetics Sp. z o.o. Tubądzin Merxpol "Centro-Bud" Sp.J. PPHU SUNBUD Sp.J. Derczyński Kazimierz Sprzedaż Farb GIPS-BUD - Hurtownia Materiałów Budowlanych Przedsiębiorstwo Handlowe "Alfa Elektro" Sp. z o.o. AKSIKON Vitrosilicon S.A. Biuro Wolontariatu łódzkiej Caritas działa od 2009 roku. Jego zadaniem jest koordynacja działań wolontariuszy, którzy wspierają działalność charytatywną Caritas. Biuro jest centrum, w którym odbywają się szkolenia przygotowujące do pracy wolontaryjnej w różnych obszarach działań. To również miejsce spotkania i pośrednictwa pomiędzy osobami, które potrzebują pomocy wolontariuszy i ludźmi, którzy ofiarują swój czas. Łódzka Caritas współpracuje na stałe z ponad 300 wolontariuszami. To osoby w różnym wieku - od najmłodszych ze Szkolnych Kół Caritas, po seniorów, którzy często działają w Parafialnych Zespołach Caritas. Wolontariusze Caritas wspomagają pracę świetlic środowiskowych i Domów Dziennego Pobytu, pomagają w kuchni społecznej i magazynie, opiekują się dziećmi na koloniach letnich, posługują chorym objętym pomocą hospicjum domowego Caritas, uczestniczą w akcjach charytatywnych. Biuro Wolontariatu Caritas Archidiecezji Łódzkiej 90-423 Łódź, ul. Piotrkowska 85 (prawa oficyna, II piętro) tel.: (42) 632 24 20 biurowolontariatu@toya.net.pl Biuro Wolontariatu czynne jest od poniedziałku do piątku, w godz. 8.30 - 16.30. Serdecznie zapraszamy!
Tomasz Kopytowski
<- wróć