Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

III Rajd Wolontariuszy

W dniach 14 – 16 września 2012 roku Biuro Wolontariatu Caritas Archidiecezji Łódzkiej wraz z partnerami – Oddziałem PTTK Łódź Polesie i Stowarzyszeniem "Drogi Pielgrzyma" – zorganizowało III Rajd Wolontariuszy.
W piątek (14 września) w rajdzie udział wzięli wolontariusze Szkolnych Kół Caritas. Dla najmłodszych uczestników przygotowano wędrówkę po Lesie Łagiewnickim, gdzie wyznaczone były trzy trasy do wyboru: Rogi – Klasztor oo. Franciszkanów (ok. 5 km), Pętla MPK przy ul. Strykowskiej – Klasztor oo. Franciszkanów (ok. 10 km) i Centrum Nowosolnej - Klasztor oo. Franciszkanów (ok. 13 km). W sobotę i niedzielę (15 i 16 września) w rajdzie uczestniczyli członkowie Parafialnych Zespołów Caritas, pracownicy Caritas oraz sympatycy wolontariatu. W programie znalazł się wyjazd do Inowłodza, zwiedzanie zabytków miasta, wędrówka czerwonym szlakiem do Spały, spacer po Spale, zwiedzanie bunkra w Konewce, nocleg w Spale, a następnego dnia wędrówka do Smardzewic i msza święta w sanktuarium św. Anny i powrót do Łodzi (ok. 19.00).
Tomasz Kopytowski
<- wróć