Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

XIV Pielgrzymka do Krakowa - Łagiewnik

pielgrzymka_caritas_2017W sobotę, 29 kwietnia 2017 roku, odbyła się XIV Pielgrzymka Pracowników i Wolontariuszy Caritas do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Z archidiecezji łódzkiej autokarami wyruszyło ok. 200 pielgrzymów. Pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Czy jesteście zdolni do marzeń?”.

Motto Pielgrzymki pochodzi z słów Papieża Franciszka wygłoszonych podczas Światowych Dni Młodzieży: „Czy jesteście zdolni do marzeń? Kiedy serce jest otwarte, jest zdolne do marzeń, bo jest w nim miejsce na miłosierdzie. Jest miejsce na czułość wobec tych, którzy cierpią. Jest miejsce, by stanąć obok tych, którzy w sercu nie mają pokoju albo którym brakuje tego, co potrzebne do życia, lub którym brakuje najpiękniejszej rzeczy – wiary, miłosierdzia.”. Uczestnicy wzięli udział we mszy świętej pod przewodnictwem ks. abp. Marka Jędraszewskiego - metropolity krakowskiego, homilię wygłosił ks. bp  Wiesław Szlachetka, Przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski.
Po Mszy na przybyłych uczestników pielgrzymki z całej Polski czekał posiłek. O godz. 15.00 została wspólnie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego w Centrum Jana Pawła II. Całość pielgrzymki uświetnił występ zespołu Tymowej (Diecezja Tarnowska). Uczestnicy pielgrzymki wracali umocnieni  zarówno w poczuciu tworzenia wspólnoty, jak i swej wiary.

Anna Maciejewska
Zobacz zdjęcia: XIV Pielgrzymka do Krakowa - Łagiewnik