Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Festyn Rodzinny Caritas z okazji Dnia Dziecka

logoBądźmyrazemW sobotę, 1 czerwca 2013 roku, łódzka Caritas organizuje festyn rodzinny w ramach Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego Caritas z okazji Dnia Dziecka "Bądźmy razem". Po raz pierwszy impreza odbędzie się w Łasku. Caritas zaprasza do wspólnej zabawy dzieci i rodziców z terenu archidiecezji łódzkiej. Festyn ma charakter imprezy otwartej, niebiletowanej. Współorganizatorami wydarzenia są: Urząd Miejski w Łasku, Starostwo Powiatowe w Łasku i Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Michała Archanioła w Łasku. Partnerem strategicznym jest Jerenimo Martins S.A. - właścicie sklepów sieci Biedronka, który ufunduje paczki dla dzieci.

Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka organizujemy w Łasku, 1 czerwca 2013 roku, na boisku przy Gimnazjum nr 1, przy ul. Narutowicza 28.

O godz. 14.00 odprawiona zostanie msza święta w kolegiacie łaskiej, po której wyruszy Marsz dla Życia. Marsz organizowany jest przez Fundację Życie, hasłem Marszu jest „Kierunek: Rodzina”. Celem Marszu jest zwrócenie uwagi nas samych, ale również decydentów na fakt, że w życiu codziennym, to rodzina powinna być priorytetem naszych działań i decyzji. Decydentom należy przypomnieć, że na nich spoczywa obowiązek tworzenia prawa, które chroni i wspiera instytucję rodziny. Rodzina powinna być polską racją stanu. Marsz będzie miał charakter kolorowego, radosnego korowodu. W Marszu uczestniczyli będą szczudlarze, dzieci z balonami. W trakcie Marszu przewidziany jest przystanek, podczas którego zaplanowano wystąpienie osób promujących rodzinę, ochronę życia.

Około godz. 16.00 na boisku CSiR w Łasku rozpocznie się festyn rodzinny. Na scenie wystąpią zespoły muzyczne i taneczne z Łaskiego Domu Kultury oraz nasi goście: „Full Power Spirit” i „The Bootels”.

Na placu przygotowane zostaną liczne atrakcje dla najmłodszych, ale także dla najstarszych uczestników: malowanie buzi, konkurs plastyczny, wata cukrowa, popcorn, kawa i herbata, duża plenerowa gra planszowa z pytaniami nt. Łasku i okolic, dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, wóz straży pożarnej, wóz policyjny i koło fortuny. Zabawy z dziećmi i animacje prowadziła będzie artystyczna grupa KOT ZAGALSKI.

Podczas pikniku zbierane będą fundusze na cel charytatywny: zakup wózka inwalidzkiego dla Justyny.

plakat DD2013

DD2013_logotypy