Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Pół tysiąca osób na spotkaniach wigilijnych Caritas

20 grudnia 2012
Niemal 500 osób weźmie udział w spotkaniach wigilijnych organizowanych w tym roku przez łódzką Caritas. Biorą w nich udział wolontariusze, ale przede wszystkim podopieczni - m.in. osoby niepełnosprawne, bezrobotne, dzieci i dorośli z ubogich rodzin, dzieci ze świetlic środowiskowych i seniorzy.
"To bardzo ważne, by świętując pamiątkę narodzenia Chrystusa spotkać się przy wigilijnym stole. Taka jest wiara Kościoła i nasza tradycja. Najważniejsze wydarzenia naszej wiary świętujemy we wspólnocie i każdy powinien znaleźć w niej swoje miejsce, również ci, którzy ze względu na swoje ubóstwo czy chorobę czują się odrzuceni i osamotnieni - mówi ks. Jacek Ambroszczyk, dyrektor łódzkiej Caritas. Podczas spotkań wigilijnych na stołach pojawiają się tradycyjne potrawy, przygotowane przez kuchnię Caritas: zupa grzybowa, czerwony barszcz, pierogi, smażony karp, kapusta z grochem czy śledzie. Przy choince i śpiewie kolęd spotkali się już podopieczni Ośrodków Aktywizacji Zawodowej i Społecznej oraz Zakładu Aktywności Zawodowej, wolontariatu domowego i świetlic środowiskowych. Najmłodsi podopieczni mieli też spotkanie ze Świętym Mikołajem i przyniesionymi przez niego prezentami, a w jednej ze świetlic, przy ul. Czarnieckiego - odwdzięczyli się wystawieniem jasełek. Pracownicy i wolontariusze hospicjum domowego podzielą się opłatkiem 20 grudnia. W tym spotkaniu wezmą udział goście specjalni - dziecięcy chór Teatru Wielkiego w Łodzi. Podopieczni Domów Dziennego Pobytu zasiądą przy świątecznym stole w poranek 22 grudnia, a ich gościem będzie abp Marek Jędraszewski. Ostatnie spotkanie przedświąteczne w kręgu Caritas odbędzie się tego samego dnia o godz. 14.00 - wezmą w nim udział podopieczni Punktu Pomocy Charytatywnej, W czwartek, 20 grudnia, opłatkiem podzielą się pracownicy i wolontariusze hospicjum domowego Caritas. Tradycyjnie już na hospicyjnym spotkaniu wigilijnym obecni będą goście specjalni. W tym roku, około godz. 18.00, z koncertem kolęd wystąpi dziecięcy chór Teatru Wielkiego w Łodzi. W sobotę, 22 grudnia, godz. 10.00, przy wigilijnym stole zasiądą podopieczni Domów Dziennego Pobytu Caritas, a wraz z nimi Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Łódzki. O godz. 14.00 na spotkanie wigilijne do Caritas przybędą podopieczni Punktu Pomocy Charytatywnej, którzy poza posiłkiem zostaną obdarowani paczkami żywnościowymi.
Radio PLUS Łódź
<- wróć