Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Warsztaty cukierniczo - piekarnicze z Carrefour

cukiernicy201322 października 2013 roku, 15-osobowa grupa dzieci gościła w hipermarkecie Carrefour, przy ul. Szparagowej w Łodzi. Dzięki inicjatywie i zaproszeniu p. Bernarda Zająca, dyrektora hipermarketu, podopieczni Świetlicy Podwórkowej Caritas Archidiecezji Łódzkiej przy ul. Rybnej 13 w Łodzi, mogli spędzić popołudnie w słodkiej krainie - w piekarni i cukierni hipermarketu Carrefour. Droga do krainy słodkości wiodła przez zaplecza, zakryte dla zwykłych klientów: magazyny, różne specjalne pomieszczenia, ale najwięcej emocji wzbudził skarbiec.

Przybycie do piekarni  było dla dzieci nie lada atrakcją. Ubrani w białe fartuszki, białe nakrycia głowy, poznawali meandry sztuki piekarskiej. Lepili bułki maślane, rogale i inne arcydzieła sztuki piekarniczej. Uczestniczyli przy wyrobie chlebka prowansalskiego, którego to czynność wzbudziła wiele emocji, zwłaszcza przez dodatki - śledzie, oliwki i boczek wędzony. Po emocjonalnych doświadczeniach z Prowansją młodzi piekarze przeniesli się do kolejnych pomieszczeń, gdzie zajęli się produkcją słodkich babeczek. Dzieci ubijały bitą śmietanę, zdobiły babeczki śmietaną i owocami. A w międzyczasie maślane specjały dochodziły w parowniku, by za chwilę mogły być przeniesione do pieca.

Po ciężkiej pracy, nadszedł czas na odpoczynek i pocystunek. Dzieci, w specjalnie przygotowanej dla nich sali, mogły spożyć przygotowane przez siebie specjały sztuki cukierniczej i piekarniczej. Dzięki hojności p. Dyrektora, nie zabrakło napojów i owoców.

Na zakończenie dzieci obdarowane zostały paczkami i zabrały do domów swoje wyroby, aby też przed najbliższymi pochwalić się nowymi umiejętnościami.

Serdecznie dziękujemy panu Dyrektorowi Bernardowi Zającowi oraz wszystkim pracownikom, którzy przyczynili się do tego, że ten czas w Carrefour taki miło i owocnie spędziliśmy.

Warsztaty cukierniczo – piekarnicze odbyły się w ramach programu „Dożywianie z Carrefour”.

Katarzyna Sekieta
Zobacz zdjęcia: Warsztaty cukierniczo - piekarnicze z Carrefour