Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Listopadowa msza święta w intencji osób w żałobie

msza_listopadowa_201415 listopada 2014 roku w łódzkiej archikatedrze została odprawiona msza święta w intencji osób pogrążonych w żałobie. Eucharystii przewodniczył i słowo do wiernych skierował Arcybiskup Marek Jędraszewski. Po Eucharystii wierni zgromadzeni w katedrze mieli okazję wysłuchać konferencji pt. „Żałoba a płeć”, którą wygłosił ks. Tomasz Falak.

W swojej homilii Metropolita Łódzki zwrócił uwagę na to, że Chrystus umierając i zmartwychwstając pokazał nam do czego ostatecznie zmierzamy. Swoim zwycięstwem nad śmiercią dał nam nadzieję podobnej chwały. Światło jakie Jezus rzucił na śmierć sprawia, że nie mroki śmierci są dla nas ostateczną prawdą o człowieczym losie. Tą ostateczną prawdą jest nadzieja zmartwychwstania. Tę prawdę Kościół nieustannie głosi.

Po Eucharystii wierni zgromadzeni w katedrze mieli okazję wysłuchać konferencji pt. „Żałoba a płeć”, którą wygłosił ks. Tomasz Falak. W swoim słowie przybliżył m.in. istotę przeżywania żałoby, to jak żałobę przeżywają kobiety, a jak mężczyźni, a także jaki wpływ ma płeć na sposób przeżywania żałoby.

Archidiecezja Łódzka
Zobacz zdjęcia: Listopadowa msza święta w intencji osób w żałobie

<- wróć
  • Wspirają nas