Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Łódzka Caritas na konferencji "Kościół Łódzki Anno Domini 2014"

ks_Andrzej_press_24025 września 2014 roku, w łódzkiej Kurii Metropolitalnej odbyła się coroczna konferencja, podczas której przedstawiono działalność Kościoła łódzkiego w ciągu ostatniego roku i zaprezentowano plany na najbliższe miesiące. O działalności Caritas poinformował ks. Andrzej Partyka nowy dyrektor łódzkiej Caritas. Ks. Partyka przypomniał o stałych już inicjatywach, które co roku organizuje Caritas takich jak: Tornister pełen uśmiechu, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, Dzień Walki z ubóstwem, który obchodzimy 16 października czy Serce na Gwiazdkę.

Dyrektor Caritas poinformował również o nowej akcji, jaką jest zbiórka elektrośmieci. Kampania „Przekaż ciepło” ma na celu zebranie pieniędzy na opał na zimę dla najuboższych mieszańców naszego miasta. Już cieszy się dużym powodzeniem. W 10 dni udało się zebrać 3 tony elektrośmieci. Każde zebrane 4 tony to pół tony opału na zimę.

Ks. Andrzej Partyka poinformował również o problemach z jakimi boryka się łódzka Caritas. To m.in. likwidacja europejskiego programu żywieniowego PEAD dzięki, któremu w 2013 roku udało się wydać 860 ton żywności.

Kolejnym palącym problemem łódzkiej Caritas jest konieczność zmiany siedziby magazynu i punktu pomocy charytatywnej. Ks. Partyka przypomniał, że jest projekt do budżetu obywatelskiego, który zakłada budowę Centrum Usług Społecznych i który może być wielką pomocą dla tych, którzy do tej pory korzystali z punktu charytatywnego przy ul. Wólczańskiej 108. Głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego trwa do niedzieli, 28 września. Projekt Centrum Usług Społecznych ma nuemr L0199 i jest w grupie projektów ogólnołódzkich. Link do głosowania:  https://budzetobywatelski.uml.lodz.pl/ (str. 16).

tk
<- wróć