Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

IV edycja Konkursu Grantowego RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

dbam o zdrowie 2015Caritas Archidiecezji Łódzkiej Organizacja Pożytku Publicznego została Laureatem IV edycji Konkursu Grantowego RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!, zorganizowanego przez Fundację „Dbam o Zdrowie”. Budżet projektu w wysokości 30 tysięcy złotych, z czego 15 tysięcy złotych pochodzi z Fundacji „Dbam o Zdrowie”, a 15 tysięcy złotych z budżetu naszej organizacji, przekazany zostanie na wsparcie w zakupie leków i środków medycznych dla osób chorych najbardziej potrzebujących. Z projektu pt.: „Ze zdrowiem Ci do twarzy” w naszej organizacji skorzysta łącznie około 150 osób.

Projekt dedykowany jest osobom ubogim, ciężko chorym, niepełnosprawnym z terenu archidiecezji łódzkiej i potrwa do końca kwietnia 2016 roku lub do wyczerpania środków. Pomoc przekazana zostanie w postaci kart możliwych do realizacji w aptekach na terenie całego kraju.

Łódzka Caritas znalazła się w gronie 100 Laureatów Konkursu Grantowego 2015, które przygotowały i przesłały najlepsze projekty niwelujące bariery w dostępie do leków w Polsce. Pula środków przekazanych w ramach grantów przez Fundację „Dbam o Zdrowie” wyniosła w tym roku rekordowe 2 miliony złotych. Uroczyste spotkanie z Grantobiorcami, podpisanie umów i wręczenie symbolicznych czeków miało miejsce 30 kwietnia 2015 roku w łódzkiej Atlas Arenie.

dbam o zdrowie 2015 loga

tk