Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski u kolonistów w Drzewocinach

kolonie_III_2014_abpW święto Przemienienia Pańskiego, 6 sierpnia 2014 roku, kolonistów w ośrodku Caritas w Drzewocinach odwiedził Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Łódzki. Ksiądz Arcybiskup trafił na drzewociński średniowieczny jarmark, odprawił świąteczną Eucharystię i zjadł z uczestnikami kolonii kolację. Gość wymienił się z kolonistami podarunkami - ofiarował pamiątkowe obrazki i lody, a otrzymał rycerską tarczę i miecz.

W mszy świętej koncelebrowanej uczestniczyli również: ks. Zbigniew Tracz, kanclerz Kurii Metropolitalnej Łódzkiej i ks. Jacek Ambroszczyk, dyrektor łódzkiej Caritas. Uczestnicy i wychowawcy kolonii pięknie oprawili liturgię. Metropolita Łódzki wygłosił homilię.

Po mszy świętej goście spotkali się z uczestnikami III turnusu kolonii Caritas w stołówce ośrodka. Zjedli wspólnie kolację i mogli porozmawiać. Na zakończenie spotkania Ksiądz Arcybiskup przekazał na ręce kierownika kolonii lody dla kolonistów i wychowawców, co wywołało wielką radość :)

Dzień odwiedzin Metropolity Łódzkiego był w programie kolonii dniem jarmarku średniowiecznego.

W dniach 29 lipca - 11 sierpnia 2014 roku w ośrodku łódzkiej Caritas w Drzewocinach trwa III turnus kolonii letnich. Na wypoczynek przyjechali kolejni kandydaci na damy i rycerzy, którzy w dłutowskiej kniei uczą się i bawią. Tegoroczne kolonie zorganizowaliśmy wokół tematyki rycerskiej, pod hasłem "Rycerze spod Dłutowskiej Kniei".

Pobyt dzieci - mieszkańców województwa łódzkiego współfinansowany jest ze środków Wojewody Łódzkiego.

Tomasz Kopytowski
Zobacz zdjęcia: Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski u kolonistów w Drzewocinach

<- wróć
  • Wspirają nas