Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Pikniki Szkolnych Kół Caritas 2009

Już po raz szósty, wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas spotkali się by w duchu modlitwy i atmosferze zabawy wspólnie podsumować bieżący rok szkolny.

Tegoroczny zjazd zorganizowany został wokół tematowi źródeł wolontariatu chrześcijańskiego. Ze względu na dużą liczbę i różnorodność uczestników, Piknik odbył się  3 razy. Częścią wspólną była Msza Święta, którą rozpoczynaliśmy wspólny dzień. W dniu 4 czerwca, w Ośrodku Wypoczynkowym w Kolumnie, czas spędzili uczniowie Szkół Ponadgimnazjalnych. Konkursy i sposób spędzenia tego wyjątkowego czasu, zostały dostosowane do wysokich możliwości młodzieży.

Zabawa na świeżym powietrzu, przeplatana czerwcowym deszczem i gorącym słońcem, uwieńczona została odpoczynkiem wokół ogniska. Wolontariusze ze Świetlic Caritas - Andrzej i Patryk Walczykiewicz, przygotowali niespodziankę w formie kursu tańca. W takt rozbrzmiewającej muzyki, uczestnicy pikniku, ćwiczyli układ choreograficzny. Najbardziej wytrwali opanowali znaczną część kroków, pozostali udali się na spacer podziwiając przepiękna okolicę.

W poniedziałek, 8 czerwca, do Kolumny przyjechali wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas działających przy Szkołach Podstawowych. Po Mszy Świętej i śniadaniu, uczniowie wzięli udział w wielu atrakcyjnych zabawach. Dotyczyły one zarówno konkurencji zręcznościowych, jak i zagadek logicznych. Po posileniu się zupą, wolontariuszy zaproszono do udziału w głównej atrakcji, jaką była przejażdżka samochodami wojskowymi, w pełnym rynsztunku- stroju i barwach żołnierskich na twarzy. Na boisku, odbywały się konkursy taneczne, w których licznie brały udział zespoły jak i soliści.

We wtorek, 9 czerwca, udział w Pikniku wzięli Gimnazjaliści. Po Mszy Świętej i śniadaniu, rozpoczęła się część zabawowo-konkursowa. Uczniowie zmierzyli się z różnego rodzaju wyzwaniami: torem przeszkód pośród gęstego lasu, z przelewaniem wody, celnością rzutów w tarczę, układaniem puzzli oraz adekwatną do tematu tegorocznego Pikniku, interpretacją teksu biblijnego. Po zjedzeniu obiadu, zabawy nastąpił ciąg dalszy. Uczniowie zwiedzali okolicę w trakcie przejażdżki wozami wojskowymi, ćwiczyli układ taneczny. Wolontariuszki z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Łodzi, zaprezentowały rozgrzewkę oraz wyjaśniły podstawy kroków baletu.

Na zakończenie wspólnych spotkań, odbyło się podsumowanie minionego roku szkolnego, działalności SKC oraz podziękowanie wszystkim zaangażowanym osobom, za ich wsparcie  członkowie Szkolnych Kół Caritas otrzymali słodycze, by umilić powrót do domu.

Tomasz Kopytowski
<- wróć