Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Caritas na pomoc Filipinom

Źródło: www.caritas.plPorażające doniesienia dochodzą do nas z Filipin po przejściu zabójczego tajfunu Haiyan. Skutki tragedii są ogromne: 10 tys. ofiar śmiertelnych i prawie 10 milionów mieszkańców wymagających natychmiastowej pomocy w wyniku niewyobrażalnych strat materialnych, które sięgają 80 proc. całej istniejącej tam infrastruktury. W odpowiedzi na apel papieża Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar tajfunu niedziela 17 listopada br. jest dniem ogólnopolskim modlitwy oraz duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami Filipin. W tym dniu będzie przeprowadzona w parafiach Archidiecezji Łódzkiej zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych.

Zebrane ofiary zostaną przekazane za pośrednictwem łódzkiej Caritas do Caritas Polska, która na pomoc doraźną poszkodowanym przeznaczyła już 50 tysięcy euro. Decyzja o bezpośrednich działaniach pomocowych Caritas Polska zależna będzie od rozpoznania potrzeb dotkniętej tragedią ludności. W tej chwili interwencyjnie i rozpoznawczo działają tam Caritas austracka i szwajcarska oraz Caritas USA i Caritas Wielkiej Brytanii. Akcja koordynowana jest przez Caritas Internationalis.

Ze względu na wysokie koszty transportu na Filipiny nie możemy przesyłać żywności ani paczek. Obecnie możliwa jest jedynie pomoc finansowa.

Prosimy o solidarność z Filipińczykami. Wpłat można dokonywać on-line lub przelewem na konto łódzkiej Caritas:

Bank Pekao S.A. V O/Łódź
nr konta: 48 1240 1545 1111 0000 1165 5077 z dopiskiem FILIPINY.

Przyjmujemy również wpłaty w kasie łódzkiej Caritas w Łodz, przy ul. Gdańskiej 111.

Fundusz pomocy Filipinom zasilić można wysyłając charytatywny SMS o treści POMAGAM na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).

Za wszelkie wpłaty składamy "BÓG ZAPŁAĆ"!

Tomasz Kopytowski
<- wróć