Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

VII Zbiórka Żywności Caritas

zbiorka_grudzien_2013_1W piątek i sobotę, 12 i 13 grudnia 2014 roku, Caritas Archidiecezji Łódzkiej organizuje kolejną, siódmą już, zbiórkę żywności, w ramach Zbiórki Żywności Caritas w Polsce. Na terenie naszej archidiecezji zbiórka zostanie przeprowadzona w ponad 90 sklepach: sieci Biedronka, Carrefour, TESCO, poloMarket, E.Leclerc, Piotr i Paweł, Sam Scan i Vobiano w Łodzi, Aleksandrowie Łódzkim, Zgierzu, Pabianicach, Tomaszowie Mazowieckim, Brzezinach, Tuszynie, Łasku, Bełchatowie, Dobroniu, Piotrkowie Trybunalskim, Konstantynowie Łódzkim, Koluszkach, Moszczenicy, Poddębicach i Ksawerowie.
Podczas zbiórki Caritas będzie zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności oraz łatwe w przechowywaniu: herbata, mleko, napoje, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, konserwy, olej, bakalie oraz słodycze dla najmłodszych. Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla Parafialnych Zespołów Caritas i dla placówek Caritas, w których prowadzone jest dożywianie dzieci i dorosłych.

W naszej archidiecezji w zbiórkę zaangażuje się blisko 1400 wolontariuszy z Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas.

Serdecznie prosimy o włączenie się w zbiórkę i hojne wsparcie!

W przeprowadzonej przez łódzką Caritas zbiórce żywności, w dniach 28-29 marca 2014 roku, dzięki hojności darczyńców udało się zebrać 16 ton żywności. Zbiórka zorganizowana została w 78 sklepach. Z zebranych produktów przygotowano paczki dla 3 tysięcy osób.

Caritas organizuje zbiórki żywności w Polsce od grudnia 2011 roku, przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy. W sześciu dotychczasowych zbiórkach łódzka Caritas pozyskała 66 ton żywności, z której udało się przygotować 14 tysięcy paczek dla potrzebujących.
Tomasz Kopytowski
<- wróć