Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Dary ŁSSE dla ośrodka w Drzewocinach

sprzęt dla Caritas 2013Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Caritas Archidiecezji Łódzkiej w Drzewocinach otrzymał laser biostymulacyjny ze skanerem z automatycznym pomiarem odległości i wielkości pola zabiegowego oraz dwa rowery magnetyczne Ergometr o łącznej wartości 30 tysięcy złotych, ufundowane przez inwestorów i partnerów Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Sprzęt rehabilitacyjny służył będzie pensjonariuszom ośrodka dla których Caritas organizuje turnusy rehabilitacyjne w Drzewocinach. ŁSSE przekazała również pieniądze na dożywianie dzieci w świetlicach Caritas i organizację turnusu rehabilitacyjnego dla dzieci.

Pieniądze na zakup sprzętu zebrane zostały w ramach akcji Strefa Dzieciom, która od 14 lat organizowana jest przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną i łódzką Caritas. W 14. spotkaniu Strefa Dzieciom, które miało miejsce 5 stycznia 2013 roku, w Teatrze Muzycznym w Łodzi, udział wzięło 800 dzieci z regionu łódzkiego. Maluchy obejrzały spektakl „Zorro” i otrzymały gwiazdkowe paczki. Oprócz tego, jak co roku, część pieniędzy zgromadzonych podczas akcji przeznaczona zostanie na wsparcie dożywiania dzieci w świetlicach środowiskowych Caritas Archidiecezji Łódzkiej oraz na organizację turnusu rehabilitacyjnego dla dzieci.

Caritas Archidiecezji Łódzkiej od kilkunastu lat prowadzi rehabilitację dla niepełnosprawnych dzieci z regionu łódzkiego w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym w Drzewocinach. Podczas turnusów i kolonii rehabilitacyjnych opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowane grono wolontariuszy – lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i terapeutów zajęciowych. Na terenie ośrodka znajduje się kompleks rehabilitacyjny uzupełniany, w miarę dostępnych środków pieniężnych, o sprzęt rehabilitacyjny. Obecnie do podniesienia jakości terapii korzystających z ośrodka dzieci niezbędny jest zakup lasera biostymulacyjnego ze skanerem z automatycznym pomiarem odległości i wielkości pola zabiegowego. Laser jest jednym z niewielu sprzętów z zakresu fizykoterapii z którego mogą korzystać dzieci bez większych przeciwwskazań. Zaletą urządzenia są m.in. gotowe programy terapeutyczne dla najczęściej spotykanych patologii oraz możliwość wprowadzania przez terapeutę do pamięci urządzenia własnych programów terapeutycznych sprawdzonych i dostosowanych do potrzeb konkretnych małych pacjentów. Niezbędne do terapii są również rowery magnetyczne – obecnie posiadane mają już kilkanaście lat i wymagają ciągłych napraw. Zdarza się, że ze względu na awarie muszą być wyłączone z użytkowania na kilka dni podczas turnusu. Stąd potrzeba zakupu dwóch nowych urządzeń.

Tomasz Kopytowski
Zobacz zdjęcia: Dary ŁSSE dla ośrodka w Drzewocinach