Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Podarowaliśmy serce na gwiazdkę

serce_2013_4W tym roku już po raz 11. obdarowaliśmy prezentami świątecznymi dzieci z ubogich rodzin w naszej archidiecezji. W dniach od 2 do 12 grudnia 2013 roku, dzięki kilkudziesięciu wolontariuszom, którzy wcielili się w role Świętego Mikołaja i Anioła, łódzka Caritas dostarczyła prezenty bezpośrednio do domów 1200 dzieci w Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Zgierzu, Łasku i Pabianicach. Oprócz podarunku dla najmłodszych pociech, Mikołaj przyniósł każdej rodzinie paczkę z artykułymi spożywczymi, kosmetycznymi i chemicznymi. W tym roku serce na gwiazdkę podarowało dzieciom ponad 40 przedsiębiorców i instytucji.

Podobnie jak w latach ubiegłych, w role Mikołajów i Aniołów odwiedzających dzieci w domach wcielili się patroni honorowi oraz przedstawiciele patronów medialnych i sponsorów. W poniedziałek, 2 grudnia, dzieci w Pabianicach odwiedzili – Jolanta Chełmińska Wojewoda Łódzki i Witold Stępień Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Anna Mroczek, dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi i Sławomir Wasilczyk, dyrektor generalny Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.

serce_2013_450_2

serce_2013_450_1

We wtorek, 3 grudnia, z prezentami do dzieci pojechali Jacek Grudzień, dyrektor TVP Łódź i Barbara Piegdoń-Adamczyk, redaktor naczelna łódzkiej "Gazety Wyborczej".

serce_2013_450_3

W środę, 4 grudnia, w rolę Świętego Mikołaja wcielili się: ks. Marek Marczak, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi i ks. Marcin Grzelak, dyrektor administracyjny Seminarium. W ich ślady poszli również klerycy łódzkiego WSD.

serce_2013_450_4

W czwartek, 5 grudnia, Mikołajem i Aniołem zostali dziennikarze "Dziennika Łódzkiego" - Matylda Witkowska i Marcin Bereszczyński.

serce_2013_450_5

W piątek, 6 grudnia, rodzinę z 4 dzieci odwiedzili – Hanna Zdanowska Prezydent Miasta Łodzi i David John Deane, prezes Fujitsu Technology Solutions.

serce_2013_450_6

W poniedziałek, 9 grudnia, z prezentami do dzieci pojechał Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Łódzki. Metropolita łódzki rozmawiał z dziećmi, trochę się z nimi pobawił, opowiadał o prawdziwym Świętym Mikołaju. Spotkanie miało już charakter świąteczny, ponieważ wszyscy obecni wspólnie się modlili, połamali się opłatkiem i złożyli życzenia bożonarodzeniowe.

serce_2013_450_7

O tegorocznej akcji Serce na gwiazdkę opowiada reportaż Doroty Ceran z TVP Łódź:

Patronat honorowy:
Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Łódzki, Jolanta Chełmińska Wojewoda Łódzki, Witold Stępień Marszałek Województwa Łódzkiego, Hanna Zdanowska Prezydent Miasta Łodzi, Cezary Gabryjączyk Starosta Łaski, Gabriel Szkudlarek Burmistrz Łasku.

Telewizja Polska S. A. Oddział w Łodzi, Dziennik Łódzki, Radio Plus Łódź.

Akcję wsparli:
Agma, AM Zabawki, ATOS, Ceramika Paradyż, Dalkia, Delia Cosmetics, Farpol, Fujitsu Technology Solutions, Fundacja „Dbam o zdrowie”, Gonzo, Granex, Grot, Hencz-Toys, Indesit, Infosys, InterBankiet, Interkobo, Lozamet, Łódzki Urząd Wojewódzki, Miasto Łódź, Mitex, PGE Dystrybucja Łódź, Produkty Naturalne, Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, Rossmann, Społeczna Akademia Nauk, Stacja Nowa Gdynia, TATUUM, Teatr Muzyczny w Łodzi, Tele-Taxi 6400-400, TK Teresa Kopias, Urbanek, Województwo Łódzkie, Ziaja - serdecznie dziękujemy!

logotypy_SNG_2013

Tomasz Kopytowski
Zobacz zdjęcia: Podarowaliśmy serce na gwiazdkę

<- wróć