Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Łódzka Caritas na Święcie Eucharystii

swieto_eucharystii_2014_2Kilka tysięcy łodzian wzięło udział w dorocznym diecezjalnym święcie Eucharystii. Uroczystości rozpoczęły się przy kościele Matki Boskiej Zwycięskiej skąd wyruszyła procesja eucharystyczna. Po niej na placu katedralnym odprawiona została Msza Święta, której przewodniczył ks. abp Konrad Krajewski jałmużnik Ojca Świętego Franciszka. Pracownicy i wolontariusze Caritas zbierali datki na papieskie dzieła miłosierdzia, a po zakończonej liturgii przygotowali posiłek dla uczestników święta. Świąteczny posiłek przygotowali i wydawali wspólnie również pracownicy Centrum Służby Rodzinie i Stacji Opieki Środowiskowej Konwentu Bonifratrów w Łodzi oraz klerycy Wyższe Seminarium Duchowne.

Kuchnia Caritas pracowała już w sobotę, bo przygotowaliśmy obiad dla prawie 600 uczestników Ogólnopolskich Dni Wspólnoty Eucharystycznego Ruchu Młodych. Dzieci z opiekunami gościły w naszym mieście od piątku do niedzieli (6 - 8 czerwca).

Niedzielny posiłek przygotowany został na prawie cztery tysiące porcji - zupa gulaszowa dla dorosłych i zupa pomidorowa dla dzieci. Uczestnicy Święta Eucharystii chwalili kucharzy i zjedli przygotowany posiłek ze smakiem.

Na zakończenie spotkania pracowników Caritas, Centrum Służby Rodzinie i Stacji Opieki Środowiskowej Konwentu Bonifratrów w Łodzi odwiedził Ksiądz Arcybiskup Konrad, który udzielił błogosławieństwa i - zgodnie z prośbą papieża Franciszka - uściskał każdego z osobna.

Tomasz Kopytowski
Zobacz zdjęcia: Łódzka Caritas na Święcie Eucharystii